1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan 7. Dönem Girişimcilik Eğitimleri
DTSO'dan 7. Dönem Girişimcilik Eğitimleri

DTSO'dan 7. Dönem Girişimcilik Eğitimleri

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almaya hak kazanan yeni grup, tanıtım toplantısı vesilesiyle DTSO toplantı salonunda bir araya geldi.

A+A-

Girişimcilik eğitimlerinin önemi ve girişimcilik sertifikası alındıktan sonra yapılması gerekenlerin hatırlatıldığı toplantıya, DTSO Halkla İlişkiler Birimi'nden  Kamuran Toktanış'ın yanı sıra, KOSGEB uzmanları Çiğdem Ünkazan ile Hasan Solmaz katıldılar.

KOSGEB uzmanları, girişimcilik sertifikası alındıktan sonra işletilmesi gereken süreci detaylı bir şekilde anlatarak dikkat edilmesi gereken temel noktalara vurgu yaptılar.Katılımcıların sorularını da cevaplandıran uzmanlar, KOSGEB'in gerek hibe olarak gerekse de sıfır faizli krediler olarak verdiği desteklerden nasıl faydalanılabileceğini anlattılar.

Uzmanlar, girişimcilerin özellikle iş planlarını ve dosyalarını eksiksiz hazırlaması gerektiğini dile getirerek, girişimcilerin iyi fikirlerinin yanı sıra işe girişirken kendi mali kaynaklarının da hazır olması gerektiğinin altını çizdiler.Bilindiği gibi, KOSGEB, yeni iş kuracak girişimcilere 30.000 TL'ye kadar hibe desteği, 70.000 TL'ye kadar da sıfır faizli iki sene geri ödemesiz kredi desteği veriyor.