1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO'dan 13. dönem girişimcilik sertifika töreni
DTSO'dan 13. dönem girişimcilik sertifika töreni

DTSO'dan 13. dönem girişimcilik sertifika töreni

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 13. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni, çok sayıda kursiyerin katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-
DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Şilan Elmas, Metin Aslan, KOSGEB Diyarbakır Hizmet Merkezi Müdür Vekili Zülfikar Altunbağ DTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Kahraman Papatya, Mesut Çelik ve Genel Sekreter Ferdani Gökdere'nin katıldığı toplantı DTSO seminer salonunda yapıldı.
 
Sertifika töreninde konuşan  DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar; kalkınmada iki çeşit sermayenin olduğuna değinerek, bunlardan birincisini fiziki sermaye, ikincisini ise beşeri sermaye olarak sıraladı. Fiziki sermayeyi yönetenin, yine insan ve dolayısıyla girişimcilerin olduğunun belirten Sayar; yenilenen ekonomik modellerin takip edilmesinin, yeniliklere sürekli uyum sağlanmasının, başarıyı getiren en önemli unsurlar olduğunu dile getirdi.
 
Törende konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Şilan Elmas ise; DTSO olarak girişimciliğin desteklenmesini önemsediklerini belirterek, bundan sonraki süreçte özellikle kadınların girişimcilik konusunda bilinçlendirilmesi ve üretim sürecine dahil olmaları için pozitif ayrımcılık yaparak, eğitimlerle daha çok kadına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. 
 
KOSGEB Diyarbakır Müdür Vekili Zülfikar Altunbağ ise bu zamana kadar 4 bin girişimciye sertifika verdiklerini ve toplamda 2.5 milyonluk hibe aktarıldığını belirterek, Diyarbakır'da en sağlıklı işbirliğini Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
 
 

HABERE YORUM KAT