1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO`da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı
DTSO`da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı

DTSO`da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı

Diyarbakır ticaret ve sanayi odası ab bilgi merkezi tarafından“8 mart dünya kadınlar günü semineri” ile “çini ve seramik atölyesi” etkinliği düzenlendi.

A+A-
Avrupa Birliği, 20 ilde 20 etkinlikle kadın haklarını Türkiye gündemine taşıyor;8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 20 ilde 20 ayrı toplantı düzenleyen AB Türkiye Delegasyonu, eğitim, istihdam gibi alanlarda kadınların eşit fırsatlara sahip olmasının önemini vurgulayarak, eşitlik mücadelesinde kadınları yalnız bırakmıyor.
 
Toplumun her kesimi üzerinde farkındalık yaratmayı hedefleyen AB Türkiye Delegasyonu, panel, seminer ve film gösterimleriyle kadınlara karşı uygulanan psikolojik ve fiziki şiddeti irdeleyip, kadın hakları konusunda bilgi verecek. 
 
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteğiyle AB Bilgi Merkezleri tarafından 5 – 9 Mart tarihlerinde “Kadın Hakları ve Avrupa Birliği” temasıyla düzenlenen etkinliklere Ankara, Antalya, Bursa, Denizli Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illeri ev sahipliği yaptı
Bu çerçevede;
 
Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından 7 Mart 2015 tarihinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Semineri” ile “Çini ve Seramik Atölyesi” Etkinliği, DTSO Sergi Salonunda gerçekleşti. 
 
Seminere konuşmacı olarak Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahar Burtan Doğan katılarak, kadınlara 8 Mart Dünya Günü ve kadın hakları konusunda bilgi verdi. Seminerin ardından Çini ve Seramik Eğitmeni Leyla Yaş kadınlarla Çini ve Seramik işleme üzerine uygulamalı bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Etkinliğin amacı AB'nin Kadın Hakları konusunda göstermiş olduğu çabayı sivil toplum kuruluşları temsilcilerine ve yerel halka anlatmak ve yerel düzeyde AB-Türkiye ilişkileri hakkındaki farkındalık ve destek düzeyini artırmaktır.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 
 

HABERE YORUM KAT