1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO’da 24. Dönem Girişimcilik Eğitimi
DTSO’da 24. Dönem Girişimcilik Eğitimi

DTSO’da 24. Dönem Girişimcilik Eğitimi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafında düzenlenen 24. Dönem Girişimcilik Eğitimi başladı. İŞKUR ortaklığında gerçekleştirilen, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar,

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafında düzenlenen 24. Dönem Girişimcilik Eğitimi başladı. İŞKUR ortaklığında gerçekleştirilen, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Metin Aslan ve İŞKUR Şube Müdürü Cengiz Çelebi’nin katıldığı 24. Dönem Girişimcilik Eğitimleri bilgilendirme toplantısında konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, girişimcilik adaylarına iş hayatına adım atacakları yeni döneme dair başarılar diledi.

2016 yılı başında DTSO olarak 600 girişimciye sertifika vermeyi hedeflediklerini belirten Sayar, şimdiye kadar 300 girişimciye eğitim verildiğini ve bu yeni programla da Ağustos ayına kadar 600 girişimci adayına sertifika verileceğini müjdeledi. 

Sayar; “ Taahhüt etmiş olduğumuz hedefleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

DTSO olarak vermiş oldukları sözü bu eğitim çerçevesinde arttırarak yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sayar, önceki dönemlerde de özellikle Sur içinde yaşanan olaylar sebebiyle sur içinden gelen başvurulara pozitif ayrımcılık yaptıklarını sözlerine ekledi. 

Sayar; “ Ergani, Silvan ve Bismil’de de girişimcilik eğitimlerimiz gerçekleştirilecek”

İlk defa ilçelerde de Ergani, Silvan ve Bismil olmak üzere 100’er adaya da kurs vermeyi hedeflediklerini belirten Sayar, bu uygulamayla da ilçelerde ikamet eden girişimci adaylarına hizmet vermeyi amaçladıklarını dile getirdi.  Alınan belgenin girişimci adaylarının iş hayatına başlamak için önemli bir adım olacağını söyleyen Sayar, iyi planlama ve rasyonel çalışma yapıldığı taktirde başarının kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT