1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO yönetiminden ilk açıklama
DTSO yönetiminden ilk açıklama

DTSO yönetiminden ilk açıklama

Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinin ardından, DTSO Yönetim Kurulu bugün yapılan seçimle belirlendi.

A+A-

Yapılan seçime göre, Yönetim Kurulu Başkanlığına Ahmet Sayar gelirken, Şilan Elmas ve Metin Aslan da başkan yardımcıları olarak yönetim kurulunda yer aldılar.

Diğer yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor: Kahraman Papatya, Faruk Korkmaz, Mesut Çelik, Mesut Altın, Mehmet Tekin, Aziz Odabaşı, Ercan Tayınlamak ve Şeyhmus Mete.

Ayrıca Celalettin Birtane Meclis Başkanlığı'na gelirken, Şerif Sayar ve Alaaddin Tan Meclis Başkan Yardımcıları, Süleyman Yıldırhan ise Meclis Katip Üye oldu.

DİYAR ARKAN'I ZİYARET

Seçimlerin yapıldığı Cumartesi günü polisin kovalaması sonucu yüksekten düşerek ağır yaralanan Diyar Arkan'ı ziyaret etmek için Üniversite Hastanesi'ne giden Başkan Ahmet Sayar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Arkan'ın durumu hakkında doktorlardan bilgi aldıktan sonra, halen yoğun bakımda tutulan Arkan'ın hastanede bekleyen ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

DTSO YENİ YÖNETİMDEN İLK BASIN AÇIKLAMASI

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kısa bir basın açıklaması yaparak kendilerine verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için demokratik ve kolektif tarzdan ayrılmadan, yerel dinamiklerle birlikte Diyarbakır'ı örnek bir kent haline getirmek için çalışacaklarını duyurdu.

Demokratik bir çerçevede tamamlanan oda seçimlerinde, Mavi Liste Adayları' na destek vererek kendilerini yönetime taşıyan tüm işverenlere, kişi ve kuruluşlara teşekkür eden Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar şunları söyledi:

'Yönetimimiz ve meclisimiz en kısa süre içerisinde yol haritamız konusunda bilgilendirmede bulunmak üzere sizlerle yeniden bir araya gelmeyi planlıyor. Ancak bu toplantı vesilesiyle,  Mavi Liste Adayları adına bir kez daha ifade etmek isterim ki, seçim öncesi  ifade ettiğimiz her sözün arkasında olacağız. Sandıktan aldığımız güçle yürüyeceğimiz yolda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın bireyler değil, kolektif bir iradenin kurumu olduğunu unutmayacağız. Bu çerçevede yönetim ve organlarımızda demokratik ve  kolektif bir tarzı esas alırken, tüm yerel dinamiklerle de eşgüdümlü çalışacağız. Çünkü, ancak bu perspektifle kentimiz Diyarbakır'ı gerek bölge, gerekse ülkemizin diğer kentlerine model olabilecek bir düzeye getireceğimize inanıyoruz.' dedi.

HABERE YORUM KAT