1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO Yönetiminden Baydemir'e Ziyaret
DTSO Yönetiminden Baydemir'e Ziyaret

DTSO Yönetiminden Baydemir'e Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcıları Metin Aslan, Şilan Elmas ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i makamında ziyaret etti.

A+A-

Görüşmede konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, farklı sektörlerden gelen genç ve güçlü bir yönetime sahip olduklarını belirterek; " Diyarbakır iş camiasının Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'ndan önemli beklentileri var, bunun farkındayız. Bu anlamda kurumlararası kollektif çalışmayı çok önemsiyoruz.
 
Büyükşehir Belediyesi her zaman ortaklaşa, uyum içerisinde çalışacağımız kurumların başında gelecektir" dedi. Sayar sözlerine şöyle devam etti: "Bölgelerarası gelişmişlik düzeylerine bakarsak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin maalesef çok geri kaldığını görüyoruz. bunun en büyük sebebi elbette son otuz yılda yaşanan süreç ve bu zamana kadar uygulanan devlet politikaları. Barış sürecinin işlemeye başlamasıyla çok kısa sürede olumlu gelişmeler yaşandığına tanık oluyoruz. Son bir ayda ilimize üç ayrı ülkeden yatırımcılar geldi, bu durum ekonomimiz açısından çok sevindirici. Umut ediyoruz ki, süreç nihayi barış ile sonuçlanır ve Diyarbakır halkı da hakettiği huzura ve ekonomik refaha biran önce kavuşur."
 
Büyükşehir belediye Başkanı Osman Baydemir ise, belediye olarak her zaman DTSO'nun yanında olduklarını belirterek, ortak proje üretmeyi ve yönetmeyi çok önemsediklerini belirtti. Ekonomik ve sosyal kalkınmayı ön planda tuttuklarını belirten Baydemir; "Yoksulluğumuzun sebebi insan eliyle oluşturulmamıştır, bugüne kadar işlenen yanlış politikalardan kaynaklanmışıtır. Ama bu sorun yine insan eliyle çözülecektir" dedi.

Baydemir; "Kentin ekonomik dinamikleri, yoksulluğun devlet politikası olduğu konusunda farkındalık yaratmak zorunda, bütün kurumlar olarak yekvücut olursak kentin hakkını alırız. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün dinamiklerle birlikte çalışmaya hazırız, 24 saat kapımız bütün paydaşlarımıza açıktır" diye belirtti.

HABERE YORUM KAT