1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO: Silvan’da yaşanan travma büyük
DTSO: Silvan’da yaşanan travma büyük

DTSO: Silvan’da yaşanan travma büyük

Yaşanan olaylarla ilgili beraberindeki heyetle birlikte Silvan’a giderek incelemelerde bulunan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, “Silvan’da yaşanan travma büyük” dedi.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, beraberindeki heyetle birlikte olayların devam ettiği Silvan İlçesi’ne gitti.

 

Heyet ilk önce Silvan Belediyesi’ni ziyaret ederken, heyeti DBP Diyarbakır Eş Başkanı Ali Şimşek, HDP Diyarbakır milletvekilleri Nursel Aydoğan, Feleknas Uca, Hüda Kaya ve Sibel Yiğitalp tarafından karşılandı. Ziyarettin ardından çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Mescit ve Tekel mahallelerinde incelemelerde bulunan heyet daha sonra Silvan Kaymakamı Murat Kütük ile görüştü.
 
‘Büyük hasar var’


İncelemeler sonrasında açıklamalarda bulunan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, özellikle çatışmaların yoğun yaşandığı mahallelerdeki esnaf ve vatandaşlarla görüştüklerini ve ilçede edindikleri izleniminler sonucu üzüntü duyduklarını belirtti. Sayar sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşlarla ve çocuklarla konuştuk, olaylardan dolayı yaşanan travmanın hala etkisindeler. Esnafla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda yaşanan maddi zararın da yüksek olduğunu gözlemledik. En kısa zamanda hasar tespit komisyonun toplanması ve en azından yaşanan ekonomik mağduriyetin giderilmesi için gereken çalışmalar yapılmalıdır.”


Süreçle ilgili de açıklamalarda bulunan Sayar, her iki tarafın da barışa dair biran önce olumlu adımlar atması gerektiğinin vurgulayarak, can kayıplarının artık tahammül edilemeyecek noktaya geldiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler