1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO Meslek Lisesi projesi imzalandı
DTSO Meslek Lisesi projesi imzalandı

DTSO Meslek Lisesi projesi imzalandı

Sayar: Amacımız, hem gençlerimize iş olanağı yaratmak, hem de yatırımcılarımıza kalifiye personel yetiştirmek.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Karacadağ Kalkınma Ajansı'na sunulan DTSO Organize Sanayi Bölgesi Meslek Lisesi Projesi için yapılan sözleşme, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun tarafından imzalandı.

Proje kapsamında DTSO' nun Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde kurmayı planladığı özel meslek lisesi için makine ve metal teknolojileri alanlarının atölyeleri yapılarak gerekli makine ve ekipmanların satın alınması sağlanacak.

Toplam bütçesi 1.085.650 TL olan projenin toplam bütçesinin %61'i Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından, %39'u ise oda tarafından karşılanacak.

Sayar: Meslek lisesini kendi öz kaynaklarımızla kuruyoruz

Sözleşmeyi Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun ile birlikte imzalayan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayar, yaptığı konuşmada, ülkemizin ve Diyarbakır'ın en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirterek, “Bölgemizdeki işsizlik oranı ülke ortalamasının neredeyse iki katı durumunda. Öte yandan gelişen bir sanayimiz ve gelişen bir ekonomimiz var. Bu kadar işsizliğe rağmen, üreticilerimiz ve yatırımcılarımız için nitelikli eleman açığının olduğunu da görüyoruz” dedi.

Çözüm süreciyle beraber Organize Sanayi Bölgesinde yatırım talebinin arttığını söyleyen Sayar, “Ticaret ve Sanayi Odası olarak, hem gençlerimize iş olanağı yaratmak, hem de yatırımcılarımıza kalifiye personel yetiştirmek amacıyla, OSB içinde, meslek lisesini kendi öz kaynaklarımızla kuruyoruz. Atölyeler için de Kalkınma Ajansımıza proje ile baş vurduk ve sağ olsunlar bize destek verdiler. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz, hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Proje faaliyetlerinin Eylül 2014'e kadar tamamlanması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT