1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO Ergani temsilciliği açıldı
DTSO Ergani temsilciliği açıldı

DTSO Ergani temsilciliği açıldı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yeni dönemde öncelikli konu olarak ele aldığı, ilçe temsilciliklerinin ilki olan Ergani Temsilciliği'nin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

A+A-

Belediye Başkanı Fesih Yalçın, DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Meclis Başkanı Celalettin Birtane, DTSO Ergani Temsilcisi Zülfi Kaya, yönetim kurulu üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan DTSO Ergani Temsilcisi Zülfi Kaya Ticaret ve Sanayi Odası olarak seçimlerde Diyarbakır halkına vermiş oldukları sözü tutarak üç büyük ilçede temsilcilik açma hedefini gerçekleştirdiklerini belirtti. Kaya; Ergani'de açılan temsilcilik ile DTSO üyelerine daha hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Verdiğimiz Sözleri Tutmaya Devam Edeceğiz
DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ise konuşmasında şunları söyledi: “ Ergani temsilciliğinin açılması ile birlikte ilçede ikamet eden üyelerimiz merkeze gelmeden bulundukları yerde temsilciliğe giderek oda işlemlerini gerçekleştirebilecek.” Sayar, hayata geçirilecek uygulamanın aynı zamanda ileriki süreçte ticari faaliyetlerin artacağı Ergani ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odasının kurulmasına zemin hazırlayacağını belirterek;  “600 olan üye sayısının yakın zamanda bine ulaşmasıyla Ergani ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası'nın açılacağı günü de hayırlısıyla göreceğiz” dedi.

DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane ise konuşmasında Rojava bölgesindeki sınır kapılarının açılmasının önemine değinerek; “Rojava bölgesinde ona yakın sınır kapısı var bunlardan en az üç, dört tanesinin açılması bölge ticaretinin gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu gelişmeyle birlikte ilçelerimizde de ticaret ve sanayi gelişecektir” dedi. 

HABERE YORUM KAT