1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO 'dan Valilik ve Türsab ziyaretleri
DTSO 'dan Valilik ve Türsab ziyaretleri

DTSO 'dan Valilik ve Türsab ziyaretleri

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komisyonu üyeleri, Diyarbakır Valisi M. Cahit Kıraç'ı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Güneydoğu Bölge Yürütme Kurulu (TÜRSAB Güneydoğu BYK) Başkanı Serdar Kahraman'ı ziyaret ederek Diyarbakır'ın turizm altya

A+A-

DTSO Kültür ve Turizm Komisyonu Başkanı Alaaddin Tan ve DTSO Başkan Yardımcısı ve komisyon üyesi Metin Aslan; komisyon üyeleri Hüsnü Pervane, Kadri Kazmacı, Hüseyin İhsan Yenice ve M. Ali Deniz komisyon sekreteri Şevder Demiralp ile birlikte Diyarbakır turizmini geliştirmek adına yaptıkları ziyaretlerde, Türkiye'nin önde gelen turizm firmalarının Diyarbakır'a davet edilerek ortak çalışmalar yapılması gündeme alındı.

Kokartlı turizm rehberi sayısı arttırılacak

Diyarbakır Valisi M. Cahit Kıraç ile makamında yapılan görüşmede Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran da hazır bulundu.

Kıraç ile yapılan görüşmede, turizm altyapısının güçlendirilmesine ilişkin yapılacak ortak çalışmaların yanı sıra, ilde faaliyet gösteren kokartlı turizm rehberi sayısının arttırılması için çalışmaların başlatılması da gündeme alındı.Bu görüşmede Kıraç, yatırımcılara ve STK'lara kentte bulunan tarihi bir mekanın restore edilerek kent mutfağının tanıtılacağı bir gastronomi evine dönüştürülmesi için teşvik edici girişimlerde bulunulması önerdi.

Ayrıca, Türkiye'nin önde gelen turizm firmalarının Diyarbakır'a davet edilerek ortak çalışmalar yapılması da konuşulan konular arasında yer aldı.

Turizm acentesi çalışanlarına eğitim verilecek

TÜRSAB Güneydoğu BYK Başkan Yardımcısı Mehmet Akyıl'ın da hazır bulunduğu TÜRSAB ziyaretinde ise, yeni seçilen Başkan Serdar Kahraman tebrik edilerek DTSO Turizm Komisyonuna üye olarak davet edildi.

Bu ziyarette ayrıca, kentimizde faaliyet gösteren turizm ve seyahat acentelerinin çalışanlarına eğitim verilerek kalifiye eleman potansiyelinin arttırılması için çalışmalar yapılması konusunda fikir birliğine varılarak, ortak projeler ile surların turizm açısından işlevli hale getirilmesinin hızlandırılması mütalaa edildi.


 

HABERE YORUM KAT