1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTSO Başkanı Sayar saldırıları değerlendirdi
DTSO Başkanı Sayar saldırıları değerlendirdi

DTSO Başkanı Sayar saldırıları değerlendirdi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, DBP/HDP ile Hüda-Par arasında yaşanan gerginlikle ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Adana, Van ve son olarak Karlıova'da yaşanan saldırılar ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Sayar, Diyarbakır'da yaşanan olaylarda çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Aynı zamanda gelişen olaylarda arabuluculuk heyeti içerisinde yer alan Sayar, “Yaşanan bu ölümler 1990'lı dönemlerde binlerce insanımızın hayatını kaybettiği günleri hatırlattı. Diyarbakır'da yaşanan olaylardan sonra Adana'da, Van'da, Karlıova'da maalesef saldırılar devam etmiştir. Bu saldırıların başta Kürt toplumu olmak üzere hiç kimseye fayda sağlamadığı aşikardır.

Bu tür saldırıların kimden gelirse gelsin kime yapılıyorsa yapılsın doğru bulmadığımı ve kınadığımı belirtmek isterim. Bir daha karanlık günlerin geri gelmemesi, kardeş kavgasının tekrar etmemesi için daha önce fiili olarak taraflar arasında karşılıklı uygulanan ateşkesin resmi ateşkese dönüşmesi için taraflara KCK ve Hizbullah'a çağrı yapıyorum.

Allah rızası için bu saldırıları durdurun, çatışmaları durdurun. Yüz yıldır asılan, katledilen, talan edilen, her türlü zulmü yaşayan mazlum halkımıza bir daha acı yaşamaması için taraflardan acil olarak bu yönde açık bir şekilde çağrı yapmasını bekliyoruz. Yoksa yine kardeş kavgası, dökecek gözyaşı kalmayan annelerimizin yüreklerini yakmasına sebep olunacaktır” dedi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT