1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTO Başkanı Kaya "Şehir Girişlerini düzeltin"
DTO Başkanı Kaya "Şehir Girişlerini düzeltin"

DTO Başkanı Kaya "Şehir Girişlerini düzeltin"

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, girişlerin bir şehrin kimliği olduğunu belirterek, belediyelere "Şehrin girişlerinde çevre düzenlemesi, peyzaj çalışmaları yapın" çağrısında bulundu.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) aylık olağan meclis toplantısı yapıldı. DTSO Toplantı Salonu'nda yapılan Ağustos ayı meclis toplantısının konuğu Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler oldu. Bağlar Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, daha sonra DTSO meclis üyelerinin sorularını yanıtladı.

Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Bağlar'ın göçlerle çok ciddi sorunları olan bir bölge haline geldiğini belirterek, Bağlar Belediyesi olarak gerek altyapı ve çevre anlamında, gerekse sosyal ve kültürel anlamda çeşitli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise DTSO olarak her ay yaptıkları meclis toplantılarında ilin yöneticilerini ağırladıklarını, Ağustos ayı meclis toplantısında da Bağlar Belediye Başkanı'nı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Diyarbakır'ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin fuar üssü haline getirmek için çalıştıklarını belirten Kaya belediyelere şu eleştiriyi yaptı:

"Şehir içinde insanların kolaylıkla gidebileceği fuar alanları oluşturmak istiyoruz. Bunu için de belediyelerden yardım bekliyoruz. Şehirlerin girişleri kimlikleridir. Şehrin giriş bölümlerinde belediyelerin peyzaj anlamında düzenleme yapması gerekir. Şehirde bulunan parkların da belediyeler tarafından güvenliğinin sağlanıp, tamamen halkın hizmetine sunulmasını bekliyoruz."