1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTK’den ‘fitre’ çağrısı
DTK’den ‘fitre’ çağrısı

DTK’den ‘fitre’ çağrısı

DTK, Ramazan ayı vesilesiyle toplanacak olan zekat ve fitrelerin Sur, Cizre, Nusaybin, Yüksekova’da yaşanan çatışmalarda mağdur olan halkla dayanışma amacıyla Rojava Derneğine ulaştırılması çağrısı yaptı

A+A-

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), bölgede yaşanan çatışmalar ve ilan edilen sokağa çıkma yasakları nedeniyle mağdur duruma düşen yüz binlerce yurttaş için dayanışma çağrısında bulunmak amacıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, mağdur edilen halkla dayanışmanın büyütülmesi amacıyla Ramazan ayı fitre ve zekatların Rojava Derneği üzerinden halka ulaştırılması belirtildi.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Evleri ve şehirleri yakılıp yıkılan, göç eden ve çok zor koşullarda yaşayan halkla dayanışmanın yurtseverlik görevi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Bu görev ve sorumlulukla tüm halkımıza, fitre ve zekatlarını yerine ve amacına ulaşabilmesi için Rojava derneğine vermeleri çağrısını yapıyoruz. Bu bilinç, duygu ve yaklaşımla başta yurtsever halkımız olmak üzere, tüm ilerici ve demokratik kesimleri yardımlaşmak ve dayanışmak için duyarlı olmaya çağırıyoruz” denildi.

(Baver Değer)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT