1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTK'dan kutlu doğum haftası açıklaması
DTK'dan kutlu doğum haftası açıklaması

DTK'dan kutlu doğum haftası açıklaması

DİYARBAKIR- Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından 19 Nisan günü Nevruz Parkı'nda gerçekleştirilecek Kutlu Doğum Haftası kutlamalarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, kutlamaların İslam dininin özüne uygun bir şekilde gerçekleşeceği belirtildi.

A+A-

Bu yıl ilk kez Kutlu Doğum Haftası kutlamasını gerçekleştirecek olan DTK, 19 Nisan Cumartesi günü Nevruz Parkı'nda etkinlik düzenleyecek.

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, Prof. Dr. Kadri Yıldırım, yazar İhsan Eliaçık'ın da konuşma yapacağı Kutlu Doğum Haftası kutlamalarına katılım sağlanması için BDP ve DTK günler öncesinde bildiri dağıtarak, vatandaşları Nevruz Parkı'na davet etti. Kutlama öncesi DTK'dan yapılan yazılı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası'nın İslam dininin özüne uygun bir şekilde kutlanacağı ifade edildi. Açıklamada, "Toplumsal barışa, adalete, hukuka, eşitliğe ve özgürlüklere özlem duyduğumuz bu dönemde İslam aleminin peygamberi Hz. Muhammed'in (s.a.v.) doğuşunu, İslam dininin özüne uygun bir şekilde kutlamak amacıyla halkımız ve bileşenlerimiz tarafından birçok etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler çerçevesinde 19 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 13.00'dan itibaren Nevruz alanında büyük bir kitlesel katılımla kutlu doğum buluşması gerçekleştireceğiz.

İslam aleminin peygamberi Hz. Muhammed'in dünyaya gelişi dolayısıyla İslam dininin özüne uygun bir şekilde gerçekleştireceğimiz bu kutlama etkinliğine tüm halkımızı ve kurumlarımızı katılım sağlamaya davet ediyoruz. Alemlere rahmet olarak gelen barışın ve dostluğun temsilcisi Hz. Muhammed'in (s.a.v.) doğuşunu bir kez daha kutlarken, bu doğuştan dolayı gerçekleştireceğimiz buluşmanın hayırlara, barışa, adalete, eşitliğe ve özgürlüklere ve Medine sözleşmesi gibi bir arada yaşamaya vesile olmasını diliyoruz" denildi.

(ÜN-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT