1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTK, Diyarbakır'da acil olarak toplandı
DTK, Diyarbakır'da acil olarak toplandı

DTK, Diyarbakır'da acil olarak toplandı

PKK'dan "çekilme" konusunda bir açıklamanın beklendiği sırada DTK, Diyarbakır'da olağanüstü bir şekilde toplandı

A+A-

PKK'nın bir hafta sonra Türkiye sınırından geri çekilerek silahlar yerine demokratik siyasetin öne çıkması nedeniyle, 800 delegesi bulunan Demokratik Toplum Kongresi Olağanüstü Kongre yaptı.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, "Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Öcalan'ın ifade ettiği gibi Kürt sorunu yeni bir döneme girmiş stratejik bir değişiklikle süreci karşılamaya hazır bir halk var. Ve biz halkımıza örgütlerimize kadınlarımıza gençlerimize güveniyoruz. Artık bu süreci tartışmaktan diyalog kurmaktan çözüm aramaktan çekinmeyeceğiz" dedi.

"Kürt mücadelesi" açısından önemli bir aşamaya geldiklerini belirten Ahmet Türk, "Kürt halkının özgürlük mücadelesinin bugün bizi barışa, tartışmaya özgürlüğe doğru götürdüğünü izliyoruz ve görüyoruz. Bu sürecin mimarı bu süreci başlatan halkları kucaklaştırmaya çalışan özgürlüklerin teminatı Sayın Abdullah Öcalan'a teşekkür ediyoruz.  Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Kürt sorunu yeni bir döneme girmiş stratejik bir değişiklikle süreci karşılamaya hazır bir halk var. Ve biz halkımıza örgütlerimize kadınlarımıza gençlerimize güveniyoruz. Artık bu süreci tartışmaktan diyalog kurmaktan çözüm aramaktan çekinmeyeceğiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT