1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTB'nin yeni başkanı Bal oldu
DTB'nin yeni başkanı Bal oldu

DTB'nin yeni başkanı Bal oldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret Borsası'nda (DTB) yapılan seçimlerde başkanlığa kırmızı listede yer alan Ebubekir Bal seçildi.

A+A-

Mavi ve kırmızı listelerin yarıştığı Diyarbakır Ticaret Borsası seçimlerini kazanan kırmızı liste üyeleri, yönetim kurulunu oluşturdu. Diyarbakır Ticaret Borsası toplantı salonunda yapılan seçim ile Borsa Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul üyeleri belirlendi.

Yapılan seçim ile Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına Ebubekir Bal, Yönetim Kurulu üyeliklerine Engin Yeşil, Şehmus Ayhan, Ramazan Özkılıç, Şükrü Boylu getirildi. Yapılan bir diğer seçim ile de TOBB Genel Kurulu üyeliklerine Namık Kemal Arslan, Ali Tunç, Emrullah Saçu, Resul Gündoğan, Hamza Güçlü, A. Hamit Kaya, Ferhat Göger, Engin Yeşil seçildi. DTB Başkanlığına seçilen Ebubekir Bal, DTB'yi bölge ve ülkenin diğer illerine model olabilecek düzeye getireceklerini söyledi. Bal, yeni bir yönetim anlayışı ile yönetime geldiklerini belirterek, "Yeni dönemde Diyarbakır Ticaret Borsası olarak Diyarbakır'ın ve bölgemizin tarım ve hayvancılık kenti olduğunu yapacağımız faaliyetlerle ortaya koyacağız. Lisanslı depoculuktan güvenli gıda konusuna kadar pek çok alanda faaliyetlerde bulunacağız" dedi.

Yapılan seçimlerinin ardından Bal ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Adalet ve kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili M. Galip Ensarioğlu, yeni yönetime başarılar diledi. Ensarioğlu, ekibin Diyarbakır'ın iş camiasından oluştuğunu ve bu ekibin kente ve bölgeye başarılı hizmetlerde bulunacaklarına inandığını kaydetti.

HABERE YORUM KAT