1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DTB'de Eğitim tartışıldı
DTB'de Eğitim tartışıldı

DTB'de Eğitim tartışıldı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şahin Demirkol ile Çermik ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Ebubekir Bal'ı makamında ziyaret etti.

A+A-
DTB'DE EĞİTİM TARTIŞILDI
Kentin eğitim ve öğretiminin konuşulduğu ziyarette DTB Başkanı Ebubekir Bal''Bu kentin çocukları bizlerin geleceğidir.''dedi.
Sivil toplum örgütlerinin eğitim öğretime destek olmaları gerektiğini belirten Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şahin Demirkol DTB Başkanı Ebubekir Bal ile merkez ve ilçelerde eğitim öğretimde Millieğitim ve Sivil toplumun ortaklığında yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.
Demirkol,TOBB nezdinde ilimizi temsil eden Başkanımız ilimizin eğitim öğretimi ile ekonomik anlamda kalkınması için büyük çaba harcadığına inanmaktayız.Bu manada Diyarbakır Milli Eğitim müdürlüğü olarak Sivil toplum örgütlerimizle birlikte ortak projeler üretim kentin eğitim öğretimine büyük katkı sağlamak istiyoruz.
 
11200 öğrenciye destek 
DTB Başkanı Ebubekir Bal ise Milli Eğitim camiasını çalışmalarından dolayı tebrik ederek,Diyarbakır Ticaret Borsası olarak kent merkezi ve ilçelerde her yıl düzenli olarak 1600 öğrenciye  mont, ayakkabı  kırtasiye desteği sağladıklarını belirterek,Şuana kadar 11200 öğrencimize elimizden gelen tüm desteği sağlamış bulunmaktayız.Çocukların eğitimi için eğitici kitap ve dergilere desteklerde bulunduk. TOBB ETÜ'nün bir fakültesi ilimizde kurulacak bizler kentimiz insanının eğitim ve öğrenimi yapılacak tüm projelere desteklerimizi her zaman sunmaya hazırız. Bu kentin çocukları bizlerin geleceğidir. 
 

HABERE YORUM KAT