1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DSİ'den vatandaşlara su taşkını uyarısı
DSİ'den vatandaşlara su taşkını uyarısı

DSİ'den vatandaşlara su taşkını uyarısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Devlet Su İşleri (DSİ) 10. Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, ve Şırnak illerinde bulunan sulama tesislerindeki kanallara su verilmeye verilmeye başlanması üzerine bu bölgelere yakın oturan vatandaşların can ve mal

A+A-
DSİ 10. Bölge Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, civarda oturduklarına dair kayıtları bulunan 4 bin 200 kişiye uyarı mesajı gönderildiği, baraj rezervuarları ve sulama kanallarına uyarı levhaları konulduğu belirtildi.
 
 
Açıklamada, "Bölge müdürlüğümüz faaliyet alanında bulunan Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, ve Şırnak illerinde bulunan sulama tesislerinde, 2015 yılı sulama sezonunun başlaması ile birlikte sulama kanallarına sulama suyu verilmeye başlanmıştır.
 
 
Havaların ısınmaya başlaması nedeniyle serinlemek amacıyla sulama kanallarına girilmesi can kaybına neden olacağından, vatandaşların bilgilendirilmesi ve uyarılması için, sistemde kayıtlı 4 bin 200 ilgiliye SMS ile uyarı mesajı gönderilmiştir. Koruyucu tedbirler kapsamında imkanlar dahilinde baraj rezervuarları ve sulama kanallarına uyarı levhaları konulmuştur.
 
 
İdaremiz ve ilgili birlik elemanları tarafından mahallinde gerekli uyarı ve ikazlar yapılmaktadır. Bunlara ilave olarak can ve mal güvenliği açısından vatandaşların sulama kanallarından uzak durmaları, sulama kanallarına girmemeleri ve ebeveynlerin küçük yaştaki çocuklarına sahip çıkarak boğulma olayların yaşanmaması için konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. 
 
 
(DE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT