1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DSİ personeli seminer aldı
DSİ personeli seminer aldı

DSİ personeli seminer aldı

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğünce personele yönelik "Temel Hijyen Eğitim" semineri düzenlendi.

A+A-
Diyarbakır Devlet Su İşleri (DSİ) 10. Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğünce personele yönelik, "Temel Hijyen Eğitimi" semineri düzenledi. Seminere katılım yüksek gerçekleşirken, sağlıklı ortamda çalışma ortamı için böylesi seminerlerin önemli olduğu vurgulandı.
 
Elazığ karayolu üzerinde bulunan DSİ 10. Bölge Müdürlüğüne ait konferans salonunda gerçekleştirimen "Temel Hijyen Eğitim" seminerinde, mutfak, yemekhane, misafirhane, lokal, çay ocakları ve kuaför bölümünde çalışan personel katıldı. Semineri ise Sur Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü öğretmeni Gülşah Akyıldız Eren verdi.
 
TEMEL HİJYEN EĞİTİMİ
 
Eren, seminerde, hijyenin insan yaşamındaki önemi, doğadaki mikroorganizmaların insan hayatı için oluşturduğu tehditler, mikroorganizmalardan korunmanın yolları ve personelin hijyeni nasıl sağlayacağı konusunda bilgi verdi.
 
Görsel bilgilerle zenginleştirilen seminerde personelin soruları da yanıtlandı.Eren, seminerin sonunda DSİ 10 Bölge Müdürlüğünün mutfak ve yemekhanesinin hijyen şartlarını büyük ölçüde taşıdığını belirterek, şartların daha da iyileştirilerek bu tip yerlerde çalışanların, belli aralıklarla hijyen eğitimi alması gerektiğini belirtti.
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT