1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dr.Yakut ile İsmet Yılmaz'ın vefası
Dr.Yakut ile İsmet Yılmaz'ın vefası

Dr.Yakut ile İsmet Yılmaz'ın vefası

Yıllar önce Diyarbakırspor'da forma giyen Emrah Bozkurt ile Zafer Şahin maç programı nedeniyle Diyarbakır'a geldiler.

A+A-

Haber Celal Güney

Yeşil-Kırmızılı kulübün son şampiyonluğunda görev yapan, taraftarların Kral Lakaplı golcüsü Emrah Bozkurt ile Zafer Şahin yarın oynanacak, Amedspor - Ankaragücü maçı öncesi, sürpriz bir ziyaretle karşılandılar.

Diyarbakırspor'da adı efsaneleşen Dr.Abdurrahman Yakut ve İsmet Yılmaz, Emrah ile Zafer Şahin'i kamp yaptıkalrı otelde ziyaret ederek hoşgeldiniz ziyaretinde bulundular. 

Diyarbakırspor'da oynarken attığı biribirinden güzel gollerle taraftarın gönlünde büyük yer edinen Kral Emrah Bozkurt, Diyarbakır'ın kendisi için çok önemli bir kent olduğunu, burayı kendi memleketi olarak kabul ettiğini belirterrek şunları söyledi: "Diyarbakır benim için çok çok özel bir yerdir. Yıllar önce burada inanılmaz güzel günler yaşadık, kurduğumuz dostluklar ölene kadar gidecek. Bizi şampiyon yapan Yakut Başkanımız ile yine o dönemde yanımızda olan İsmet Yılmaz bugün bizi ziyaret ettiler. Nasıl mutlu olduk anlatılmaz. Futbolda mecburen başka kulüplerde olabiliyorsun, geride kalan dostluklarındır..  Diyarbakır'ı çok sevdiğimi, çok özlediğimi, o günleri ve taraftarları asla unutmadığımı, buradan bir kez daha belirtmek istiyorum"

Diyarbakırspor'u son kez süper lige çıkaran başkan olarak adını taraftarın gönlüne Efsane olarak yazdıran Dr.Abdurrahman Yakut ise şunları söyledi: "Emrah ile Zafer kardeşime  hoşgeldiniz ziyaretinde bulunduk. Bu iki kaliteli insan ile yıllar önce bu kentte çok başarılar kazanmıştık. O günlerde olan dostluklarımız ölene dek sürer. Futbolda sonuçlar gelir geçer, işte baki olan böyle dostluklardır.  Zafer Şahin'de, Emrah Bozkurt'da ikiside çok düzgün, kaliteli kişilikli futbolun beyefendi yüzleridir..Diyarbakır onları asla unutmaz' dedi.

2015-12-11_214838-001.jpg

HABERE YORUM KAT