1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dolandırıldığını, 'polis' ikinci kez para isteyince anladı
Dolandırıldığını, 'polis' ikinci kez para isteyince anladı

Dolandırıldığını, 'polis' ikinci kez para isteyince anladı

İzmir'in Balçova ilçesinde, kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı, M.E. ve eşini aynı anda dolandırarak 83 bin 700 liralarını aldı. Dolandırıcılar aldıkları para ile yetinmeyip bir daha M.E.'yi telefonla arayarak para isteyince yakalandı.

A+A-

Olay, geçen 4 Mayıs günü meydana geldi. Balçova ilçesinde M.E.(55) isimli şahsı telefonla arayarak kendini polis olarak tanıtan şahıslar, 'Terör örgütleri tarafından banka hesaplarının ele geçirildiğini' söyleyerek bankada bulunan parayı çekmesi konusunda baskı yaptı.

Dolandırıcıların yönlendirmesi ile M.E.’nin bankadan çektiği 16 bin 110 euro ve 11 bin 500 lirayı Üçkuyular bölgesinde kapıları açık vaziyette bıraktığı aracının içerisinden şahıslar aldı. Bu sırada dolandırıcılar, M.E.’nin evine giderek eşinden; 1 adet 150 cm, 1 adet 100 cm altın zincir, 6 cumhuriyet, 2 çeyrek, 1 ata altınları ile bin 470 euro ve bin lira aldı. Ertesi gün sabah saatlerinde aynı dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıtıp para istedi. Bunun üzerine dolandırıldığının farkına varan M.E., Polis Merkezi Amirliğine müracaatta bulunarak toplam zararının 83 bin 700 lira olduğunu belirtip şikayetçi oldu.


GERÇEK POLİS SUÇÜSTÜ YAPTI


Öğleden sonra kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılar tekrar M.E.'yi arayıp para istedi. M.E. paranın hazır olduğunu belirtirken dolandırıcılar parayı Konak'ta alacaklarını söyledi. Polisin organizesi ile M.E. elinde para süsü verilmiş poşetle buluşma noktasına gitti. Dolandırıcı, M.E.'den parayı almak isterken polis suçüstü yaparak dolandırıcı S.A. (23)'yı yakaladı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen S.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT