1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Dolandırıcılık yapan 2 kişi tutuklandı
Dolandırıcılık yapan 2 kişi tutuklandı

Dolandırıcılık yapan 2 kişi tutuklandı

Erzincan’da dolandırıcılık yaptığı iddia edilen kişilere yönelik emniyet ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda 2 kişi tutuklandı.

A+A-

Edinilen bilgilere göre Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Yan-Dol Büro Amirliğince; kendilerini Polis ve Savcı olarak tanıtarak müştekilerin kimlik bilgilerinin kuyumcu soygununda kullanıldığını, evlerinde bulunan altınlar üzerinde parmak izi çalışması yapılacağını ve altınların tekrar geri vereceklerini beyan ederek altınları söyledikleri yerlere bıraktırarak dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şahıslar ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde dolandırıcılık olayını İ.Ş (35), İ.B (21), İ.K (23) C.C.A(28) D.D (26) isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edildi.


Tespit edilen beş şüpheli şahıstan dördü dolandırdıkları altınlar ve paralar ile birlikte Erzincan’da, D.D isimli şüpheli ise Urfa’nın Viranşehir ilçesinde müştekilerden almış olduğu altınlar ile birlikte yakalandı. Şüphelilerden elde edilen altınlar ve paralar sahiplerine teslim edildi. Şüphelilerden İ.Ş, İ.B, İ.K, C.C.A, D.D. isimli şahıslar adli makamlara çıkarıldı, İ.Ş ve D.D. isimli şahıslar tutuklanırken, C.C.A. isimli şahıs adli kontrol kaydı ile serbest kaldı. İ.B. ve İ.K. isimli şahıslar ise mahkemece serbest bırakıldı. 

HABERE YORUM KAT