1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Dolandırıcıların oyununa gelmedi
Dolandırıcıların oyununa gelmedi

Dolandırıcıların oyununa gelmedi

SİİRT- Siirt'te yerel bir gazetenin ortaklarından olan Mehmet Esmeroğlu, telefonda kendilerini polis olarak tanıtıp para talep eden kişileri emniyete bildirdi.

A+A-
Kendisini başkomiser olarak tanıtan dolandırıcıların, banka hesabının hırsızların eline düştüğünü ve bu hesaptaki tüm paraların söylenen hesaba yatırmalarını istemesi üzerine dolandırıcılığı fark ettiğini dile getirin Esmeroğlu, telefonu kapatmadan soluğu Emniyet Müdürlüğü'nde aldığını söyledi.
 
Kendisinin dolandırıcıların oyununu bozduğunu belirten Esmeroğlu, "Telefonla beni arayan kişiler ailemin tüm bilgilerinden haberdardı. Hesap bilgilerimi de iyi bilen ve kendisini başkomiser olarak tanıtan bu kişiler profesyonel dolandırıcılardır. En önemli özellikleri ise aradığı kişinin kendisine inanmalarını sağlayarak bir şekilde banka hesabındaki paralara ulaşmayı amaçlıyor.
 
Telefonda görüşen kişilerin dolandırıcı olduğunun farkına vardığım an polise başvurdum. 155 telefonu arayarak ekipleri çağırttım. Ekipler gelene kadar bende dolandırıcıyı oyalayarak telefonu kapatmamalarını sağladım. Asayişten gelen ekipleri dolandırıcı ile görüşerek; 'Ben asayişte çalışıyorum sen neredesin şu an?' demesi üzerine dolandırıcı telefonu kapattı" dedi.
 
Esmeroğlu, son dönemde artan bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı yetkililer kadar vatandaşların da duyarlı olmasını gerektiğini hatırlatarak, "Hiçbir şekilde istenilen hesaplara para yatırılmamalıdır. Şüphe içine düşen vatandaşların en kıza zamanda 155'i aramaları gerekir" diye konuştu. 
 
(MND-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT