1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÖKH aktivistleri Diyarbakır'a döndü
DÖKH aktivistleri Diyarbakır'a döndü

DÖKH aktivistleri Diyarbakır'a döndü

"Şehit Agit Suruç Şehitliği"ne yapılın saldırıyı protesto etmek amacıyla 4 günlük yürüyüş ardından dün Bagok Dağı'na ulaşan DÖKH aktivistleri Diyarbakır'a geri döndü.

A+A-

Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) aktivistleri, askerler tarafından tahrip edilen "Şehit Agit Suruç Şehitliği"ne yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla 19 Eylül'de Diyarbakır'dan başlattıkları yürüyüşle dün Bagok Dağı'na ulaşan kadınlar burada yaptıkları açıklama ile eylemlerini noktaladı. Eylemlerini noktalayan kadınlar gece geç saatlerde ise, Diyarbakır'a ulaştı. Ofis semtinde bulunan AZC Plaza önünde çok sayıda kadın kurumu temsilcisi tarafından karşılanan DÖKH aktivistleri buradan Sanat Sokağı'na kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşte sık sık "Bijî berxwadana Rojava" ve "Jin jiyan azadî" sloganları atıldı. Yürüyüş ardından kısa bir açıklama yapan aktivistlerden Elif Berk, yürüyüşlerine ilişkin kısa bir bilgilendirme yaparak, yürüdükleri yol güzergahı boyunca halkın göstermiş olduğu dayanışma örneğinin 190 kilometre boyunca kendilerini ayakta tutan bir dayanışma örneği olduğunu ifade etti.

 

Kaynak: Haberfx 

HABERE YORUM KAT