1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DOGÜNSİFED Saldırıyı Kınadı
DOGÜNSİFED Saldırıyı Kınadı

DOGÜNSİFED Saldırıyı Kınadı

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda DOGÜNSİFED başkanlığına seçilen Kadooğlu, basınla tanışma toplantısı düzenledi.

A+A-

Doğu Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, halkın göstereceği toplumsal duyarlılık ve sağduyu sayesinde terör eylemleri başarısız kılacağını söyledi.

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda DOGÜNSİFED başkanlığına seçilen Kadooğlu, basınla tanışma toplantısı düzenledi.

Best Cafe'deki toplantıda gündemi değerlendiren Kadooğlu, Güngören'de meydana gelen bombalı terör eylemini kınadı.

"Saldırıyı kimler yapmış olursa olsun, insanlıktan nasiplerini almadıkları açıktır" diyen Kadooğlu, terörün bir insanlık suçu olduğunu vurgulanarak, teröre karşı durmak ise en insani duruş olduğunu belirtti.

Olayın en kısa sürede aydınlatılması ve suçluların adalet önüne çıkarılmasını beklediklerini anlatan Kadooğlu, "DOGÜNSİFED olarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Terör eyleminin amacı toplumsal barış ve istikrarımızı yok edip, korku ve panik yaratarak güven ortamını bozmaktır. Halkımızın göstereceği toplumsal duyarlılık ve sağduyu sayesinde terör eylemleri başarısız olacaktır. Bölge dinamikleri olarak bize düşen bu oyunlara gelmemek, kışkırtmalara kapılmadan birlik ve beraberliğimizi korumaktır." dedi.

Kadooğlu, bugünlerin birlik ve beraberliğe muhtaç olunan zamanlar olduğunu kaydederek, toplumun sorumluluk sahibi tüm kesimlerini beraber hareket etmeye, daha fazla demokrasi, daha fazla istikrar ve daha aydınlık gelecek için ortak tavır almaya, ortak aklı kullanmaya davet etti.