1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Doğu'da "Sema"lı ramazan geceleri
Doğu'da "Sema"lı ramazan geceleri

Doğu'da "Sema"lı ramazan geceleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Doğu ve Güneydoğu illerinde tasavvuf müziği konserleri ve sema gösterileri düzenliyor.

A+A-

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen tasavvuf konserlerine halk yoğun ilgi gösteriyor. Doğu ve Güneydoğu'nun sekiz ayrı ilinde belirli tarihlerde iftar sonrası saat 22.30'da gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinliklerinde tasavvuf müziği dinletisinin yanı sıra sema mukabeleleri de yer alıyor.

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan sevincini Doğu illerinde yaşayan vatandaşlarla paylaşmak üzere Sivas, Malatya ve Kahramanmaraş'ı ziyaret eden topluluk, Ramazan ayına özel olarak düzenlediği turnesine Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman illeriyle devam edecek. Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'na bağlı 27 sanatçının katıldığı etkinlikler Adana (19 Temmuz), Gaziantep (30 Temmuz), Şanlıurfa (31 Temmuz), Diyarbakır (1 Ağustos) ve Batman'da (2 Ağustos) Belediye ve Valiliklerin belirleyeceği merkezlerde devam edecek.

HABERE YORUM KAT