1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Doğu illerinde 60 saattir internet sıkıntısı yaşanıyor
Doğu illerinde 60 saattir internet sıkıntısı yaşanıyor

Doğu illerinde 60 saattir internet sıkıntısı yaşanıyor

Türkiye’nin sınır dışı hava operasyonu yapmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu’da mobil internetin kesildiği ortaya çıktı.

A+A-

Türkiye’nin sınır dışı hava operasyonu yapmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu’da mobil internetin kesildiği ortaya çıktı. 60 saattir mobil cihazlarından internete giremeyen vatandaşlar, GSM şirketlerinin duyarsızlığına tepki gösteriyor. 

Çoğu zaman bağlantının olmadığı, 4-5 saatte bir en düşük seviyede açılıp kapanan internet bağlantısıyla ilgili açıklama yapılmamasına vatandaşlar tepkili. Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Şırnak, Bitlis, Van ve Hakkari başta olmak üzere bölgenin hemen bütün il ve ilçelerinde mobil internet/3G kapatılmış durumda. 

Cuma günü saat 24.00’ten beri kapalı olan internet nedeniyle halk, mobil cihazlarından bağlantı sağlayamıyor. İnternet hizmeti sağlayan GSM şirketlerinin çağrı merkezi görevlileri ise sorunu anlatan vatandaşlara, 'Şu an bir problem görünmüyor' ya da 'Doğu illerinde geçici bir sorun var' cevabını veriyor ancak sorunun neden kaynaklandığını açıklamıyor. Bölgede internetin kesilmesine vatandaşlar tepki gösteriyor. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler