1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Doğan ve Pirinçioğlu ailelerinin mutlu günü
Doğan ve Pirinçioğlu ailelerinin mutlu günü

Doğan ve Pirinçioğlu ailelerinin mutlu günü

Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Doğan ve Pirinçioğlu Aileleri, dün akşam, hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.

A+A-

Kaplan düğün salonu salonunda yapılan düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Çelebi Doğan ve Hamdiye Pirinçioğlu Düğünleri muhteşemdi.

Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Pirinçioğlu Ailesi'nin biricik kızı Hamdiye ,ve Doğan ailelerinde Çelebi Doğan ile dillere destan bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler. bu mutlu günlerinde, Akrabaları ve sevenleri genç çifti yalnız bırakmadılar.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ BAĞIMSIZ ADAY YILMAZ ACU DÜĞÜNE RENK KATTI

Düğüne katılan Dermanbaba Yetiş ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis üyesi Adayı hayırseverliği ile tanınan Yılmaz Acu düğüne ayrı bir renk kattı.Acu şunları söyledi. Çok sevdiğim kardeşim kadar sevdiğim değerli ağabeyim Kazım Doğan değerli oğlu Çelebi Doğan düğününe katılmam beni hayli mutlu etti Cenabi Allah utandırmasın ömür boyu mutluluklar diliyorum.Darısı bekarların başına .

Kaplan düğün salonu salonunda yapılan ve akşamın ilerleyen saatlere kadar muhtelif siyasi partilere mensup yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürler, işadamları, sanatçılar, Diyarbakır ve ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen kalabalık bir davetli topluluğu ve iki ailenin akrabaları katıldı.

Ayrıca Davetlilerin arasında Mardin Ofissen Sendikası İl başkanı Veysi Yılmaz ve Güneydoğu Kültür ve Gençlik Derneği başkanı veAdıgüzel İşletmeler kurulu Kurucusu iş Adamı Osman Adıgüzel düğüne katıldılar.Barış sürecinin başlamasıyla birlikte Diyarbakır ve Bölgemiz genelinde bir çok alanda yaşanan olumlu gelişmeler, Diyarbakır'da da etkisini gösteriyor.Bu kapsamda dün akşam yapılan ve Güneydoğu'nun yanı sıra, ülkemiz genelinde kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı Doğan ve Pirinçioğlu Ailelerinin düğün töreni, adeta masalları aratmayacak bir şekilde yapıldı.

1.200 kişilik kapasiteli düğün salonu tamamen dolmak bir yana dışarı taşarken, düğüne Diyarbakır'ın mahalli sanatçılarının ,söyledikleri birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalarla, düğüne renk kattılar. doyumsuz sesleriyle okuduğu birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalara eşlik eden konuklar, gecenin ilerleyen saatine kadar dans edip oynadılar.

Damadın babası Kazım Doğan ve Gelinin Babası Ali Pirinçioğlu davetlileri tek tek kapıda karşılayarak, yerlerine kadar eşlik ederken, düğün bitiminde de, davetlileri kapıya kadar yolculadılar.Bir hayli çelenk ve kutlama mesajının geldiği düğün töreni sonrası duygularını dile getiren,Damadın Babası Kazım Doğan'çok sevdiğimiz çocuklarımızın, bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmayan tüm Akraba ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Allah; bütün gençlerimize nasip etsin.

Darısı bekarların başına' diye konuştu., dolarların havada uçuştuğu geceye katılanlar, unutulmayacak bir düğün töreni yaşadıklarını belirttiler.Hiç bir masraftan kaçınılmayan ve davetlilerin rahatı için en ufak ayrıntının bile düşünüldüğü düğün töreni sonrası, davetliler, genç çifti tebrik ederek, salondan ayrıldılar.Allah mesut, bahtiyar etsin.

 

 


 

HABERE YORUM KAT