1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Doğan, İHH'nin çözüm süreci toplantısında
Doğan, İHH'nin çözüm süreci toplantısında

Doğan, İHH'nin çözüm süreci toplantısında

DİYARBAKIR- Diyarbakır İzol Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Doğan, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın Diyarbakır'da düzenlediği çözüm süreci toplantısına katıldı.

A+A-
Doğan, İHH'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 20 ildeki kanaat önderi, alim ve 724 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı "Kürt meselesi ve çözüm süreci" toplantısına katıldı. Burada konuşan Doğan, "Çözüm süreci ülkemiz bölgemiz için çok önemli bir adımdır.
 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bu sürece toplumun tüm kesimleri destek vermeli. Biz dernek olarak çözüm sürecine sonuna kadar destek veriyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin huzuru ve barışını tesis edecek olan çözüm süreci beraberinde daha önce olmayan bir çok özgürlüğü de beraberinde getirmiştir. Bu yüzden hem şahsım hem de derneğim adına bizler bu süreci destekliyor ve ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız diyoruz. Çözüm sürecini başlatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da buradan teşekkür ediyoruz" dedi.
 
(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT