1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Doğa yürüyüşünün üçüncüsü Hani’ye yapılacak
Doğa yürüyüşünün üçüncüsü Hani’ye yapılacak

Doğa yürüyüşünün üçüncüsü Hani’ye yapılacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Doğa ile Bütünleş, Sporla Özgürleş” sloganıyla düzenlediği doğa yürüyüşlerinin üçüncüsünü, 27 Haziran’da Hani’nin Serdê Köyü ve Ayn-ı Kebir’e düzenleyecek.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği doğa yürüyüşlerinin üçüncü adresi Hani ilçesi olacak. “Doğa ile Bütünleş, Sporla Özgürleş” sloganıyla 27 Haziran’da Hani’nin Serdê Köyü ve Ayn-ı Kebir’e doğa yürüyüşü düzenlenecek.

Spor Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, doğa yürüyüşlerinin her ayın sonunda Diyarbakır’ın ilçelerinden birinde gerçekleştirildiği hatırlatılarak, Hani’deki doğa yürüyüşüne yurttaşların da katılacağı belirtildi.

Katılmak isteyen Sümerpark’taki Spor Şube Müdürlüğü’ne başvurabilir

Yürüyüşe katılmak isteyen vatandaşların Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Spor Şube Müdürlüğü’ne başvurması talep edilen açıklamada, katılacaklardan kayıt formu doldurulması ve sağlık raporu verilmesinin istendiği ifade edildi. Açıklamada, alerjisi ve kalp rahatsızlığı olan vatandaşların doğa yürüyüşüne katılamayacağı kaydedildi.

Doğa yürüyüşlerinin startı 25 Nisan'da Ergani Çayönü ve Hilar Mağaraları’na yapılan yürüyüşle verilmişti. İkincisi 30 Mayıs’ta Lice'nin Licok Köyü'ne yapılan doğa yürüyüşleri, Ekim ayına kadar devam edecek.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler