26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29

Doğa Yürüyüşü’nün ikincisi Çüngüş’e yapılacak

Doğa Yürüyüşü’nün ikincisi Çüngüş’e yapılacak

21 Haziran 2016 Salı 08:59

Büyükşehir Belediyesi’nin, “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla düzenlediği Doğa Yürüyüşü’nün ikincisi 25 Haziran’da Çüngüş ilçesi Mediâ Mahallesi’ne yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün, 2015 yılında “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla başlattığı Doğa Yürüyüşleri devam ediyor.

Bu yıl ilki 28 Mayıs’ta Çermik Şeyhan Dede Şelalesi’ne gerçekleştirilen Doğa Yürüyüşü’nün ikincisi Çüngüş ilçesi Mediâ Mahallesi’ne yapılacak.

Spor Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Doğa Yürüyüşü ile yurttaşları sporla bütünleştirerek yeniden doğa ile buluşturmanın amaçlandığı kaydedildi. Açıklamada, “Bir günlük de olsa yurttaşları kent yaşantısından uzaklaştırmak istiyoruz. Böylelikle yurttaşlar kent yaşantısının verdiği tembellikten, kirlilikten ve gürültüden kurtulacak ve temiz hava alacaklar. Bir günlük bile olsa insanları bunu teşvik etmek istiyoruz. Ayrıca var olan doğal yaşam, tarihi ve coğrafi gerçekliğini aktiviteye katılacaklarla paylaşmak istiyoruz.” denildi.

En son başvuru tarihi 24 Haziran

Doğa Yürüyüşü’nün 25 Haziran’da Çüngüş ilçesi sınırları içerisindeki Mediâ Mahallesi’ne yapılacağının belirtildiği açıklamada, tüm katılımcılara üzerinde ‘Doğa ile Bütünleş, Sporla Özgürleş’ yazılı tişört ve şapka verileceği kaydedildi. Açıklamada, katılımcıların cumartesi günü saat 07.00’da Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda toplanıp saat 07.30’da Mediâ Mahallesi’ne hareket edeceği bildirildi.

Açıklamada, Doğa Yürüyüşü’ne katılmak isteyenlerin 20-24 Haziran tarihleri arasında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki Spor Şube Müdürlüğü’ne başvurması gerektiği kaydedildi.

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 3505
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com