1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Doğa yürüyüşü için kayıtlar başladı
Doğa yürüyüşü için kayıtlar başladı

Doğa yürüyüşü için kayıtlar başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla ücretsiz organize ettiği Doğa Yürüyüşü, bu yıl 28 Mayıs’ta başlıyor. Yürüyüşe katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 25 Mayıs.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği Doğa Yürüyüşü’nün ilki bu yıl 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.
 
“Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla yapılacak Doğa Yürüyüşü’ne ilişkin yazılı bir açıklama yapan Spor Şube Müdürlüğü, yürüyüşe katılmak isteyenler için son başvuru tarihinin 25 Mayıs, kayıt yerinin ise Sümerpark Spor Şube Müdürlüğü olduğunu bildirdi.
 
Açıklamada, yürüyüş hakkında şu bilgiler verildi: “Yürüyüşe kayıtın ardından tüm katılımcılara üzerinde ‘Doğa ile Bütünleş, Sporla Özgürleş’ yazılı tişört verilecek. Ayrıca tüm doğa yürüyüşçülerine, Belediyemizin Spor Şube Müdürlüğü’nün yayınladığı Doğa Yürüyüşü Nedir? Nasıl Yapılır? Doğa Yürüyüşü gerçekleştireceğimiz ilçelerin doğa ve tarihini anlatan kitapçıklar dağıtılacaktır.”
 
İLK YÜRÜYÜŞ ÇERMİK ŞEYHAN DEDE ŞELALESİ’NE YAPILACAK
 
Açıklamada, etkinlikle yurttaşların kent yaşamında yaşadığı stresi en aza indirmenin, bir günlük de olsa kent yaşamından uzaklaştırmanın hedeflendiği kaydedildi. “Teknolojinin gelişmesiyle insanlar, doğadan, tarihten ve kendi yaşadıkları coğrafyadan uzaklaşıyor. Bu etkinliği sporla bütünleştirerek yurttaşlarımızı yeniden doğa ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Bir günlük de olsa yurttaşları kent yaşantısından uzaklaştırmak istiyoruz. Böylelikle yurttaşlar kent yaşantısının verdiği tembellikten, kirlilikten ve gürültüden kurtulacak ve temiz hava alacaklar. Bir günlük bile olsa insanları bunu teşvik etmek istiyoruz.” denilen açıklamada,  ilk yürüyüşün Çermik ilçesindeki Şeyhan Dede Şelalesi’ne yapılacağı ifade edildi.
 
KAYITLAR SPOR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NE YAPILACAK

Açıklamada, Doğa Yürüyüşü’ne katılmak isteyenlerin 18-25 Mayıs tarihleri arasında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki Spor Şube Müdürlüğü’ne başvurması gerektiği belirtildi.

(Şemus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT