1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Doğa yürüyüşlerinin ikincisi Licok'a yapıldı
Doğa yürüyüşlerinin ikincisi Licok'a yapıldı

Doğa yürüyüşlerinin ikincisi Licok'a yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla DİBİDOSK ile ortaklaşa düzenlediği ücretsiz doğa yürüyüşünün ikincisi Lice'nin Licok Köyü'ne yapıldı.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” sloganıyla ücretsiz olarak düzenlediği doğa yürüyüşünün ikincisi Lice’nin Licok Köyü’ne yapıldı. Diyarbakır Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği’yle (DİBİDOSK) ortaklaşa düzenlenen yürüyüşe, Lice Belediyesi Eş Başkanı Rezan Zuğurli ve 49 doğasever katıldı.
 
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen doğa yürüyüşü (trekking) bugün yapıldı. Sabahın erken saatlerinde Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda bir araya gelen doğaseverler, Belediyemizin temin ettiği araçla Licok Köyü’ne hareket etti. Licok Köyü’nde başlayan yürüyüş öncesi DİBİDOSK aktivistleri, doğaseverleri neye dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirdi. “Doğa ile Bütünleş Sporla Özgürleş” tişörtleri giyen doğaseverler, yürüyüş sırasında çöpleri topladı, karşılaştıkları köylülerle sohbet etti. İlk gezinin ardından tekrar köye dönen doğaseverler bir süre dinlendikten sonra tekrar yürüyüşlerine devam ettiler.
 
Yürüyüşler her ayın son haftası yapılacak
 
Ekim 2015 tarihine kadar sürdürülecek doğa yürüyüşleri, her ayın son haftasında yapılacak. 12 yaşın üstünde herkesin yararlanabileceği doğa yürüyüşüne katılmak isteyenler başvurularını Sümerpark’ta bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’ne yapabilir.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT