1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DkMM'den DTSO'na ziyaret
DkMM'den DTSO'na ziyaret

DkMM'den DTSO'na ziyaret

Diyarbakır küçük Millet Meclisi(DkMM) Koordinatörü Eyüphan Kaya Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası(DTSO)'ya tebrik ziyaretinde bulundu.

A+A-

DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya, DTSO Başkanı Ahmet Sayar'ın şahsında yeni yönetimi tebrik ederek bundan sonra gerçekleşecek olan DkMM aylık rutin toplantılarına davet etti.

DkMM hakkında kısa bir bilgi veren Kaya, 2008 yılında biri Diyarbakır olmak üzere 5 ilde çalışmalarına başlayan TkMM'leri bu gün Anadolu'nun 22 ilinde düzenli toplantılar yapmaktadır.Amacımız zaman içinde 42 ilde 62 ilde bu tür çalışmalar yaparak TBMM'ınin Anadolu'nun kontrolünde tutmak, gözetim altında olduğunu hissi vermek ve aynı zamanda Meclisi bilgilendirerek daha işler hale getirmektir.
Ayrıca Yeni  yönetim seçilir seçilmez Başkan yardımcısı düzeyinde DkMM'indeki yerinizi almanızdan dolayı da yönetiminizi tebrik ederim. Umarım DTSO çok güzel çalışmalara imza atacak DkMM olarak da gerektiğinde katkı vermeye gayret edeceğiz.

DTSO Başkanı Ahmet Sayar da DkMM hakkında edindiği bilgiden ve tebrik ziyaretinden memnun kaldığını, program elvermediği için başka zaman daha geniş bilgilendirme için bir araya gelmek dileğiyle Kaya'yı ağırladı. DkMM Koordinatörü Kaya ayrılırken TkMM'leri tanıtan bir kitapçık ve DTSO ile ilgili makalesinin yayınlandığı bir gazeteyi Başkana verdiği görüldü.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Daire başkanının ve yönetim kurulunun diğer üyelerinin bulunduğu ziyarette, özellikle Başkan Yardımcısı Metin Aslan'ın DkMM koordinatörüne ekstradan zaman vererek TkMM'i hakkında detaylı bilgi aldığı gözden kaçmadı

HABERE YORUM KAT