1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DKMM toplantısını yaptı
DKMM toplantısını yaptı

DKMM toplantısını yaptı

Diyarbakır küçük Millet Meclisi Sümerpark SHD başkanlığı 1 numaralı toplantı salonunda gerçekleşti.

A+A-

DİYARBAKIR- Eyüphan Kaya'nın Koordinatörlüğünü yaptığı Diyarbakır küçük Millet Meclisi(DkMM ) Sümerpark SHD başkanlığı 1 numaralı toplantı salonunda gerçekleşti. Moderatörlüğünü Eğitimci Yazar Ahmet Ay'ın yaptığı toplantıya 21 STK temsilcisi katıldı.

Dokunulmazlıklar, NATO'nun Patriotları, ve bütçe konularının ele alındığı toplantı üç saat sürdü, toplantıda konuşmak isteyen herkese 5 dakikada konuşmasını dile getirme imkanı verildi.

Tüm konuşmacıların, yargının durumu ve ülkenin demokratik düzeyi dokunulmazlıkların kaldırılmasına elvermediği, şayet dokunulmazlık ileride kalksa da fikirlerini dile getirmeden ziyade yolsuzluk, arsızlık konusunda dokunulmazlığın kaldırılması gerektiği öne sürüldü.

Bütçe gündemi üzerine yapılan konuşmalarda, bütçenin sağlık ve eğitim yerine büyük bir kısmının savaş harcamalarına aktarılacağı belirtilerek, savaş yerine bütçenin büyük bölümünün sosyal politikalar, eğitim ve sağlık harcamalarına aktarılması gerektiğinin altı çizildi.

DkMM Koordinatörü Eyüphan Kaya, bu konuşmaların özetlenerek rapor edilip, TkMM mutfağında değerlendirilmek üzere gönderildiği, olduğu gibi TkMM sitesinde yayınlandığı ve Türkiye'nin ortak paydası olarak her ay TBMM'ne gönderildiğini söyledi.

 

(Osman İçli-İLKAH)