1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DkMM çalışmalarına başlıyor
DkMM çalışmalarına başlıyor

DkMM çalışmalarına başlıyor

DkMM, Siyaset ve Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A+A-

Diyarbakır küçük Millet Meclisi Eş Koordinatörü Eyüphan Kaya TkMM'lerin önemine binaen şöyle bir paylaşımda bulundu.

AK parti ve Hüda-Par yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıya diğer partilerden katılan olmadığı gözlendi.

“Sevgili dostlar toplantınıza hoş geldiniz DkMM'in 13 özelliğinden biri aile fotoğrafıdır. Bu fotoğrafta Odalar var, Sendikalar var, Dernekler ve Vakıflar var, Üniversite ve Basın camiası vardır. Burada bulunmamız hasebiyle kimsenin kimseye teşekkür borcu yok, ancak sorumluluğumuzu sahiplenip meclisimize geldiğimiz için bir birimizi tebrik edebiliriz.

DkMM paydaşlarına , ifade özgürlüğü açısından rahat bir imkan veriyor, Vekil- Müvekkil buluşması vasfıyla sivil tolum dinamiklerini aracısız vekillerle buluşturuyor. Şehrimizin hayata farklı pencereden bakan insanlarını bir araya getirmeye vesile oluyor.

Protokol yok, alkış yok, tezahürat yok, karşısındakine sıkıntı verecek tarzda bağırıp çağırmak yok, hayata katkı vermek, fikir üretmek var düsturlarıyla herkese eşit yakınlıkta olup, düşüncelerini raporlama açısından alternatifi olmayan bir özgün çalışma ve her geçen gün değeri daha da anlaşılıyor Türkiye küçük Millet Meclislerinin. Üstelik sivil düşüncesin satır aralarında Türkiye Ortak Paydasıyla TBMM'ye ulaşmasını sağlıyor.

2008'de biri Diyarbakır olmak üzere 5 ilde başlayan bu oluşum bu gün 22 ilde çalışmalarını yürüt üyor. TkMM her geçen gün daha da tanınıyor, TkMM.net (Söz Milletin) haftalık internet üzeri yaptığı televizyon yayınıyla bir adım daha öne çıktı.
Diyarbakır'da yaklaşık 50 STK bu meclisimize katkı verirken geçen yıl itibariyle HDP yakınlığıyla bilinen STK'lar meclise ilgisiz kaldılar.

Ayrıca Belediye başkanlarımızı da bir türlü koltuklarında oturmadılar. Kendilerine tekrar tekrar gider onları gelmeye ikna etmeye çalışacağız. “Demokrasi t yerelden başlar” yaklaşımıyla Belediye eş başkanlarımızı DkMM'de görmek istiyoruz.” Diye konuştu.

Ayrıca DkMM İstişare Üyelerinden Avukat ve Belediye Meclis üyesi Muhammed Akar da STK –Meclis durumunu değerlendiren bir konuşma yaptı

TkMM çalışmaları hakkında bilgi içeren CD, Broşür ve Şanar'ın veda mektubu dağıtıldı.

DkMM 2014-2015 yasama yılı ilk toplantısı 11 Ekim Cumartesi günü sümerpark soyal hizmetler Dairesi 1 nolu toplantı salonunda saat 13:00-16:00 saatleri arasında yapılacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT