1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarınsesi sordu taraftarlar cevapladı
Diyarınsesi sordu taraftarlar cevapladı

Diyarınsesi sordu taraftarlar cevapladı

Diyarbakırspor sevenlerine sorduk;

A+A-

Diyarbakırspor sevenlerine sorduk;

Diyarbakırspor'un mevcut durumu ile ilgili, Neden bu duruma düşüldü? Bundan sonra neler yapılmalı? Çözüm sizce nedir? Diyarbakırspor'un geleceği nasıl şekillenmeli?

Diyarinsesi Sordu Diyarbakırspor severleri Cevapladı.İşte taraftarların görüşleri.

 

Veysel Yılmaz

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor arma ve rengiyle Diyarbakırspor'u yaşatmalı.Aksi bi durumda Yeni Diyarbakırspor'a geçiş yapılmalı.

Şahin Aktürk

Diyarbakır Büyüşehir Belediyespor kenti gerçek anlamda kucaklamalı arma ve isim ve renk değişikliğine gitmeli diyarbakır yine tek yumruk olup fırtına gibi esmeli

Nurullah Can

Bence birlesme olmalı. isim ve arma degişikligi olmalı, eger olmasa da her şarta ragmen Büyüksehir'e destek verilmeli arkasında durmalıyız.

Cavit Kayhan

Bence büyük Diyarbakırspor ruhu yasatılmalı ,sonucta Büyüksehir de bu sehrin takımı ile birlesmeli aksi taktirde sehirde bölünmeye yol acar. 20 milyon Diyar hayranı hayal kırıklığına uğramamalı.

Veysel Çeri

Birleşme olsun. Ve en önemli etken spora siyaset karıstırılmasın. Ve gelecek olan yönetimler görevini iyi yapsın. Yoksa Takım aynı şekilde geriler.

Feyyaz Harman

Şu anda emin olun ki düşünemiyorum.Çünkü kulüp kapanma yolunda. Diyarbakırspor ne olacak hiç kimse birşey demiyor mu? kapatılacakmı diski ile mi birleşecek yada başka herhangi bir haber gelişme yok mu?

Hüseyin Başarı

Büyükşehirle Birleşme Olsun Rengimiz yine Yeşil Kırmızı, İsmimiz Diyarbakırspor olsun. 2.Ligten Devam Edelim

İsmail Alan

Takımı sahiplenecek,gerçekten kendi menfaatleri için değil BÜYÜK DİYARBAKIRSPOR'un menfaatleri için o koltuğa oturacak kişilikli bir başkan,kulüp için gece gündüz çalışan yönetim ve personel,yeşil kırmızı formamızı giymeye layık kaliteli futbolcular olmalı.bunlar olduktan sonra kötü günde vazgeçmeyen DİYARBAKIRSPOR TARAFTARI iyi günde de destek verecektir.

Ramazan Altaş

Öncelikle türibün magandaları sahaya alınmasın. Taraftarı yüzünden hükmen yenildiği maçlar oldu, taraftar takımı küme düşürdü, her maç küfür, taş sopa atmayı bırakıp takımına destek çıksınlar ve de adam gibi yöneticiler paraya menfaata bakmayan yöneticiler gelsin. Diyarbakır futbolcusu o formayı giydiğinde candan oynasın, isterse oynayan çocuk olsun. önce azim, çalışmak, koşmak ve de hırs sahibi olsun. Diyarbakır halkının yapmayacağı yoktur.

Burak Aydın

İlk olarak bu iş için cesaretli insanlardan kurulu bir komisyon oluşturulmalı. Yerel ve ulusal basının desteği alınmalı (Aksi takdirde Diyarbakırlı iş adamları ve bürokratlardan pek destek görülmüyor) Madem bizim oyumuz onlar için değerli,gerekirse onları oyla tehdit etmeli ve gerçek Diyarbakırsporluları bu yönde teşvik etmeliyiz. Diyarbakırspor'un düzmece gecelerden gelecek 100-200 milyara değil kalıcı gelire ihtiyacı var. Diyarbakırspor için otopark, AVM, spor kompleksi ve benzeri yapılar oluşturularak kalıcı kira gelirleri sağlanmalıdır. Yapılacak yeni stadın çevresinde kafeterya,restorant ve benzeri gelir sağlayacak alanlar olmalı ve bunların gelirleri bizzat kulübe iletilmelidir. Diyarbakır'ın ekmeğini yiyen herkes taşın altına elini koymalıdır, bu nedenle esnaflardan bile aylık toplanabilir. Almadığı hizmetin vergisini ve parasını ödeyen esnaf, eminim ki Diyarbakırspor için ayda 10-20 TL'yi çok görmeyecektir ama bu 10-20 TL'ler bir araya gelerek Diyarbakırsporumuzu kurtarabilir.

Murat Emsen

Şu anda tek çıkış yolu Büyükşehir Belediyespor ile birleşip renk ve isim degişikliğine gitmesi ve takım şehirle kenetlenmeli hedef ise süper lig olmalı bizlere oralar yakışır.

Mevlüt Kılıç

Diyarbakırspor göründüğü gibi şu an durumu çok kötü. En yakın zamanda Diyarbakır da 33 bin kişilik stad yapılacak. Diyarbakırspor şu andaki durumu gelecek için hiçbir anlam taşımıyor. Bu sene 2 lige çıkan Belediyespor ile yola devam etmesi şart. Nede olsa şu anda belediyesporun alt yapısı sağlam ve ileri için iyi şeyler yapılacağını hepimizde biliyoruz ve umutluyuz. En kötü ihtimal Diyarbakırspor, Belediyespor ile yola devam ederse 3 sene içinde süper lige çıkma ihtimali çok yüksek. O zamana kadar yeni stadımızda hazır olacak. Önemli bir noktaya da vurgu yapmak istiyorum Kürt halkı kurulacak yeni takıma siyasi yönden bakmasin birlik ve beraberlik yönünde baksınlar. İnşallah Belediyesporla yola devam eder, Umutluyum çünkü belediye yönetimi ve yöneticileri iyi çalışmaktalar. Şimdiden Allah yardımcıları olsun.

Furkan Güneş

Büyükşehir içinde mevcut otopark yapıp gelir elde edilmeli alış merkezi veya kolej yapılmalı. Şuan ki mevcut kadroyu tutup amatörden yükseltmek ve bir güvenli grup tarafından tüm esnafları dolaşıp yardım + kombine satışı yapılmalı. Lig önemli değil,Borçlarını hibe etirmek etmek istiyenler hibe etsinler. Bayrak, forma satışı, tek tek esnaflara iş adamlarıyla son kez görüşmeli yardım gecesi yapmayalım.

Murat Seyrek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor isim,renk ve yeni armasıyla Diyarbakır ilimizle bütünleşmeli.Diyarbakırspor ise benim kanaatime göre fesh edilmelidir.Yerine ise Yeni Diyarbakirspor'u desteklemek lazim.Nedeni açıkca da belli rengi yeşil-kırmızı armasi da aynı ve en cekici özelliği ise Adının ayni olmasi ve halkın takımı olması.Kurumsallaşma ve tesisleşme adına da önemli adımlar atılıyor..Herşey en iyisi memleketimiz icin olsun.Yaşasın Diyarbakırspor.

Uğur Durmaz

Herkes sağlam yönetim istiyor o konuda hepimiz hem fikiriz. Bir de daha şimdiden saglam taraftar yetistirmek gerekiyor.Süper ligdeyken gördük, taraftarları takım yeniyorken sahaya giriyordular, yeniliyorken sahadaydılar, beraber kalınca sahaya inip saldırmalar. Şimdiden sakin iyi günde kötü günde takımın yanında olacak taraftar yetistrmek lazım

Metin Kudat

Bitti bu is, bitti.

Fırat Mızrak

Diyarbakır büyükşehirin adı DİYARBAKIRSPPOR olarak değiiştirsin Renkleride yeşil kırmızı olarak değiştirilsin.

Hamdullah Kartal

Herşeyden önce kulübün borçları ödenmeli. Borç silinmeyene kadar hiçbir şey değişmez bunu herkes bilmeli.Öte yandan yöneticilerimiz tamamen yerli, futboldan anlayan, amacı sadece kulübün başarısı için çaba gösteren yöneticiler olmalı, kaliteli bir yönetim ve kaliteli futbolculardan oluşmalı.

Ömer Efe

Büyükşehir ile birleşsin Rengimiz ve armamız aynı olsun en iyisi bu.2.lig'de mücadele vererek süper lige çıkarız.Ya da Yeni Diyarbakırspor ile birleşsin.

Selahattin Bakır

Diyarbakırlı olarak yapacağımız en iyi iş Büyükşehir Belediyespor'a maddi ve manevi anlamda her türlü desteği vererek takımımızı en iyi noktalara getirmektir. eski günlere döneceğimize inanıyorum.

Cem Karadağ

Alacaklılar borçlarını hibe ederse takım eski haline dönebilir.

Ibrahim Ekinci

Klübün alt yapısına büyük önem verilmeli ve taraftarın sakin olunmalı,maçta olay çıkarılmamalı, saha içi olay çıkarılmamalı, boş oyuncular alınmamalı.

Ahmet Tekin

Takımın adı Mezopatamya olsun bence müthiş bir geri dönüş olur.

Ismail Eliaçık

Belediye'ye verilen destek Diyarbakırspor'ada verilmeli.

Yusuf Eren

Büyükşehirle Birleşme Olsun, Rengimiz yine Yeşil Kırmızı İsmimiz Diyarbakırspor olsun. 2.Ligten Devam Edelim.

Numan Yeşil

Büyükşehir belediyespor ile birleşsin, arma değişsin, renk değişsin adı diyarbekispor olsun. Onur Bahçeci Yoneticiler degismeli ve tüm amedliler takimina sahip cıkmalı.

Memet Akyüz

Bir program düzenlenmeli, gönülü dürüst gençler diyarbakır'ın sokaklarına dökülüp ev ev dolaşıp yardım kampanyası için para toplamalı durumuna göre her ev 1 lira da verse toparlanır takım.Hem bu sayede takımın kimseye ihtiyaç duymadan ayaklanır bu arada yönetim de dışardan olsun.

Trabzon Yeşilovaspor Taraftarları

mevcut diyarbakırspor zor durumda ama belediye takımı 3 lige çıktı başarılar dileriz. önemli olan yapılacak şey güçlü bir yönetim anlayışıyla ayakları üzerine basabilen günleri kurtarmaya değil, ömürlük projelerle hayata geçirebilen bir atılım olması ve kendi yöre sinde bulunan en iyi takımlardan en iyi futbolcuları alıp ve 5 veya 6 tanede tecrübeli futbolcu alınsa diyarbakırspor iy yerlere gelir. Destek olmazsa mevcut takımla ile yeniden güzel projelerle süper lige çıkılabilir. Bunu yaparken herkesin desteği maddi ve manevi olarak takımın ve yönetimin arkasında olmaktır. Bu suretle Diyarbakırspor'un eski günlerine döneceğine inanıyoruz, bizim görüşümüz bu, çalışmalarınızda başarılar dileriz. Diyarbakırsporu yeniden süper ligde görmek ümidiyle.

HABERE YORUM KAT