1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarınsesi haberi ses getirdi
Diyarınsesi haberi ses getirdi

Diyarınsesi haberi ses getirdi

DİYARİNSESİ.ORG- (ÖZEL HABER) - Sitemizin yaptığı üst üste haberler ses getirdi ve Diyarbakır'dan Bursa'ya karşılıklı direk uçuşlar başladı.

A+A-
Diyarinsesi.org bir başarıya daha imza attı.
 
Sitemizde yayınladığımız Diyarbakır Üvey Evlat mı?, üst üste haberleri sonunda THY'nın bu konuda gelen taleplere karşı harekete geçtiği öğrenildi.
 
Diyarbakır Kültür Turizm ve Musiki (Diktumder) Başkanı, aynı zamanda sitemizin köşe yazarı Kenan Aksu, bu konuyu köşesine taşıyarak "Diyarbakır Üvey Evlat mı" başlıklı yazısında ilgililere seslenerek, Bursa'da bu bölgeden çok fazla hemşerimizin sesine tercüman olmuştu. Aksu, ayrıca Bursa-Diyarbakır seferlerinin Diyarbakır Turizmine de doğruda katkı sunacağını yazmıştı
 
 
2015-04-26_221409.jpgTHY'den yapılan açıklamada, Türk Hava Yolları Bursa seferlerini Sun Express ortak uçuşlarıyla gerçekleştirecek.
 
Türk Hava Yolları Bursa'dan Diyarbakır'a yapılan karşılıklı seferlerini Lufthansa ile yüzde 50 yüzde 50 ortak olduğu Sun Express'le yaptığı ortak uçuşlarla sağlıyor ve yolcularına hizmeye devam ediyor. 
 
Türk Hava Yolları ile Sun Express arasında yapılan ortak uçuş anlaşmasıyla yolcular, Türk Hava Yolları biletlerinin satıldığı tüm noktalardan  Bursa-Diyarbakır bileti alarak uçuşlarını gerçekleştirebiliyorlar. Sözkonusu hatlarda seyahat eden Türk Hava Yolları'nın yolcuları herhangi bir farklılık olmadan uçuş olanağını sürdürüyorlar. 
 
Türk Hava Yolları Bursa hattında gerçekleştirdiği seferlerini Sun Express ile sürdürmeye karar vermesinin ardından Bursa'dan seyahat edecek yolcularımız Diyarbakır hattının da devreye girmesiyle daha geniş uçuş olanağına kavuştular. 
 
Yenişehir-Diyarbakır hatlarındaki Sunexpress ile Türk Hava Yolları ortak uçuşlarının tarifesi ise şöyle: 
 
SALI VE CUMARTESİ KARŞILIKLI SEFERLER BAŞLADI.
Bursa Yenişehir- Diyarbakır
Günler Kalkış Varış
Salı, Cumartesi 13:55 15:35
 
 
Diyarbakır- Bursa Yenişehir
Günler Kalkış Varış
Salı, Cumartesi 11:35 13:25

HABERE YORUM KAT