1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyar'ın vebali yöneticilerde
Diyar'ın vebali yöneticilerde

Diyar'ın vebali yöneticilerde

2001-2002 sezonunda Diyarbakırspor'u çalıştıran Yılmaz Vural,kulübün düştüğü durumdan eski yönetimleri sorumlu tuttu. Vural,” Bir gecede 50 futbolcu transfer eden hoca ve buna izin veren idareciler bu vebalin altındadır. Koca bir çınara yazık ettiler.” de

A+A-

Teknik Direktör Yılmaz Vural, Diyarbakırspor'u bataklığa sürükleyerek Süper Lig'den amatöre kadar düşmesini sağlayan eski yönetimlere verdi-veriştirdi.

TRT'de yayınlanan bir  programa telefonla konuk olan Yılmaz Vural,Yıllar önce Diyarbakır'da görev aldığını ve bölge insanının futbola bakış açısını çok iyi bildiğini dile getirerek Diyarbakırspor'un iş bilmeyen teknik direktör ve yöneticiler yüzünden bu duruma geldiğini ifade etti. Bir gecede 50 transfer yapan zihniyetin halka hesap vermesi gerekirken sistemin çarpıklığından dolayı veremediğini,bunun acısını da Diyarbakırspor'un ve onu sevenlerin yaşadığını anlatan Vural,kendi meslektaşlarını da topa tuttu.

Vural,”Ne yazık ki Türkiye'de futbol gittikçe geriye gidiyor. Diyarbakırspor, Ankaragücü gibi köklü kulüplerin durumları ortada. Bu kulüplerin şuan ki durumlarının tek sebebi bazı işgüzar teknik direktörler ve iş bilmeyen yöneticilerdir. Benim anlamadığım olay, adam geliyor bir gecede 50  transfer yapıyor. Sezon sonu takım düştükten sonra aynı adamlar hiçbir şey olmamış gibi başka takımlarda devam edebiliyor. Bir diğer sorumlulara bakıyoruz, işi bilen yöneticiler kulüp yöneticiliği yapmıyor ne yazık ki. Cebinde parası olanlar gelip yönetici oluyor. Bu adamlar kendi şirketlerinde başarılıyken, kulüplerde ne hikmetse başarısız olarak kulüpleri büyük borç altına sokabiliyor hatta verdikleri paranın iki katını da alarak gidebiliyorlar.” dedi.

Diyarbakır'daki olağanüstü futbol sevgisinin yöneticiler ve teknik adamlar eliyle yok edildiğine dikkat çeken Vural, ülke futbolunun da ayaklar altında olduğunu kaydetti. Vural,“ Ben Diyarbakır'da da görev yaptım. Diyarbakır gibi futbolu bilen, seven, cıvıl cıvıl bir kent bu durumda olmamalıydı. Kentin futbola bakış açısı bambaşkaydı. Ama gelin görün ki canım Diyarbakırspor şuanda amatörde. Ve bunun vebalide o kenti yönetenlerin boynundadır. Aslına baktığımızda ülke futbolunun da durumu içler acısıdır. 16 Milyon genç nufüsa sahip bir ülkede alt yapıdan oyuncu yetişmemesi bu ülkenin ayıbı değil midir? Bakın milli takıma. Almanya'da olmasa neredeyse liglerimiz olmayacak” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT