1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın uçak masrafları Hevedanlı'dan
Diyarın uçak masrafları Hevedanlı'dan

Diyarın uçak masrafları Hevedanlı'dan

Diyarbakırspor'un yarın oynaması gereken Darıca Gençlerbirliği karşılaşmasına çıkmaları için sitemiz koordinatörü ve TRT 6 Şeva Futbol sunucusu Yılmaz Bay dün den beri yoğun çaba gösterdi.

A+A-

Bu sabah oyuncuları toplayarak bir toplantı yapan Bay, burada sporculara, durumun vehametini anlatarak eğer bu karşılaşmaya çıkılmaması halinde kulübün ligden ihraç edileceğini, bu konuda TFF talimatlarının  çok açık olduğunu anlattı.

YILMAZ BAY ÇOK UĞRAŞ VERDİ

Konuşmasında ara ara duygulu anlarda yaşandı Bay futbolculara şunları söyleyerek "Diyarbakırspor bugün 3.ligde olabilir, hatta amatörede düşebilir. Bugünkü durum evdeki yangın anlamındadır. Böyle bir durumda hele ki sizin gibi bu kentin çocuklarının bırakıp kaçması ne kadar doğrudur. Diyarbakırın onuru için şerefi için herkesin özveride bulunması gerekir. Hepinizin çok büyük sıkıntılar yaşadığını, kimsenin yanınızda olmadığı işte bu günlerde kendinizi ispatlamalısınız." dedi.

Toplantı sonunda futbolcuların ikna olduğu ve yarın ki maç için yoğun olarak uçak organizasyonu yapılması için kollar sıvandı.

ACENTALAR BİLET VERMEDİ

İşin en acı yanı ise, hiç bir Uçak acentası Diyarbakrıspor'a peşin ödeme yapmadan bilet vermedi. Bu sırada Yılmaz Bay eski yöneticileri tek tek arayark destek arayışına geçti.

YİNE HEVEDANLI

Diyarbakırspor'un her başı sıkıştığında ortaya çıkan Felat Hevedanlı, tereddüt etmeden "ne gerekiyorsa ben karşılayacağım, Yazık bu kulübe kimseyi aramanıza gerek yok. Ben gerekirse kartımdan çektirir yine bunu öderim. Bu memleket bu kadar mı vefasız olmuş anlamakta zorlanıyorum. Hani nerde sizin Diyar sevginiz, nerde o stadı geceden dolan takımın sevenleri nerdesiniz" dedi.

Son olarak Takımı İstanbul'a oradan Kocaeli'ye götürecek organizasyon tamamlandı ve takımın Darıca maçına da son anda yetişmesi sağlandı.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER