1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın son kaleside çöktü
Diyarın son kaleside çöktü

Diyarın son kaleside çöktü

Yıllarca süper liglerde mücadele eden, milyonlarca seveni olan Diyarbakırspor 45 yıl aradan sonra ilk kez amatör liglere düşmenin ve sahipsizliğin bedeli olarak Kulüp binasını da kaybetti.

A+A-

20 yıldır Diyarbakırspor'un kullandığı ve dönemin Belediye Başkanı Turgut Atalay döneminde kulübe tahsis edilen kulüp binası pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek. Kulüp Binası bu yıl 2.Lige yükselen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a tahsis edilecek.

1993 yılında dönemin Belediye ve aynı zamanda Diyarbakırspor Kulüp Başkanı olan Turgut Atalay tarafından yapılarak Diyarbakırspor'a tahsis edilen tesis için geçtiğimiz günlerde belediye meclisi tarafından karar alınarak boşaltılması ve belediyeye geri verilmesi istenmişti.

Gerekçeli yazıda 1993-1998 yılları arasında kira bedeli ödenmediği için tebligat yapılmasına rağmen gereğinin yapılmadığı ve 1998'de alınan boşaltma kararına rağmen tesis boşaltılmayarak suç işlendiği vurgulanıp tesisin iadesi talep edilmişti. Meclis tarafından geçen hafta çıkarılan ikinci karar Yenişehir Kaymakamlığı aracılığıyla Diyarbakırspor'a tebliğ edildi. Bunun üzerine 3 Haziran Pazartesi günü saat 11.00'da zabıta ve polis eşliğinde Ali Gaffar Okkan tesislerine gelecek olan Büyükşehir Belediyesi görevlileri,eşya tespitiyle ilgili tutanakları tuttuktan sonra tesisleri teslim alacak.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum