1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın Şilbe tesisleri için soruşturma açıldı
Diyarın Şilbe tesisleri için soruşturma açıldı

Diyarın Şilbe tesisleri için soruşturma açıldı

Diyarbakırspor Kulübü Kayyum Başkanı Abdulkadir Duran, dün itibariyla Kulüp binasının Büyükşehir Belediye tarafından devir alınmasından sonra, kulüp çalışanlarından 8 kişinin işine zorunlu olarak son verildiği ifade etti.

A+A-

Duran, Diyarinsesi'ne yaptığı açıklamada :"Kulüp binamıiz dün itibariyle Büyükşehir Belediye tarafından devir alındı. Bu saatten sonra kulüp çalışanlarımızdan 8 kişinin SGK çıkışları yapılmıştır. Bu çalışanlarımızın dışında sadece 5 güvenlik elemanı, 2 çim sahacı ve akretitasyoncu kaldı." dedi.

Kayyum Başkanı Duran ayrıca bugün Vali Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret ederek sorunları kendisine anlattığını ve dosya sunduğunu sözlerine ekleleyerek: "Bugün Taraftarlarımızla birlikte Sayın Valimizi makamında ziyaret ettik. Sayın Valinin sıcak ve ilgisi için teşekkür ediyorum. Kulübün sorunlarını içeren detaylı bir dosyayı kendisine sunduk. Ayrıca Seyrantepe'de olan ve kulübümüzün kullanımında olan Şilbe tesislerinin, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından başka bir kulübün kullanımına verildiğini ve bu durumun usulsüzlük olduğunu, bu konu için soruşturma açılmasını talep ettik. Tesislerde bulunan Jeneratör ve diğer demirbaş eşyalarımıza, oradaki tesis müdürleri tarafından el konulduğunu yapılanların usulsüz olduğunu  söyledim aldığım cevap "Git kime şikayet edersen et" oldu,  bende durumu sayın valiye anlattım ve soruşturma açacağını söyledi.

KAYNAK:DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT