1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyar'ın kurtuluşu Valilikten geçiyor
Diyar'ın kurtuluşu Valilikten geçiyor

Diyar'ın kurtuluşu Valilikten geçiyor

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele edecek Diyarbakırspor'da belirsizlik devam ediyor.

A+A-

Geçtiğimiz hafta 45. kuruluş yıldönümü taraftarların muhteşem gösterilerine sahne olan Yeşil-Kırmızılı ekip hafta sonu yapacağı kongre için kentte sessizlik var.

6 Temmuz 2013 cumartesi günü yapılacak olan kongrede çoğunluk sağlanamazsa ikinci.kongre 13 Temmuz 2013 tarihinde aday varsa çoğunluk aranmaksızın gereçkeleştirilecek.

Taraftarın oldukça sitemli olduğu Diyarbakır'da kentin ileri gelenleri ve zenginleri Diyarbakırspor'u kaderine terketmiş görünüyor.

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay yaptığı açıklamada, kongrede birilerinin kulübe sahip çıkmasını gönülden arzu ettiklerini belirterek şunları söyledi: "4 sezonda, 4 küme birden geriye düşen Diyarbakırspor'un ne durumda olduğunu herkes görüyor. Sanki gzli bir takım eller bu kulübün kapatılması için özel uğraş veriyor. Bu nasıl kin, nasıl bir nefretmiş çözemedik. Diyarbakırspor'u yaşatmak için ant içtik. Kongrede aday olanları elbette alkışlarız.  Biz taraftarlar öncelikle valiliği bu konuda sorumluluk almasını istiyoruz. Valilik kentin en üst yönetim birimdir,  Bu nedenle Valiliğin Diyarbakırspor için etkin rol üstenmesi kenti mutlaka harekete geçirecektir. Sayın Valimiz Cahit Kıraç'ın bizzat kongremize katılmasını istiyoruz. En azından kurum müdürlerinden oluşan bir geçici yönetim oluşturulabilir.  Kısa vadede en mantıklı kurtuluş yolu budur. Daha sonra bu işi bilen güvenilir bir kaç zengin ile görüşülür, bu sorun çözülür. Neden böyle bir çözüme gidilmiyor, anlamıyoruz. Sayın Valimize güveniyoruz, onun mutlaka bu işi çözeceğine inanıyoruz. 6 Temmuz Cumartesi günü tüm taraftarımızı ve halkımızı kongremize bekliyoruz."

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

1 Yorum