1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın Kurtuluşu için çalışma başlatıldı
Diyarın Kurtuluşu için çalışma başlatıldı

Diyarın Kurtuluşu için çalışma başlatıldı

Diyarbakırspor'un kurtuluşu için İl Valisi Cahit Kıraç ile Kulüp yönetimi ile yaptığı görüşmede, Bakanlığın bir çalışma başlattığı açıklandı.

A+A-

Kulüp Başkanı Şehymus Şenyiğit yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta İl Valisi  Cahit Kıraç ile yönetim olarak bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Şenyiğit, kulübün sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, İl Valisi Kıraç'ın kendilerine Bakanlığın çözüm için bir çalışma içerisinde olduğu, bu çalışmanın içerisinde İl Valiliği, Belediyenin, ASKF'nin de içinde olacağı ve yepyeni sıfırdan bir kulüp alternatifler arasında olduğunu ama Valilik ile görüşmede asla Yeni Diyarbakırspor isminin geçmediğini sözlerine ekledi.

Kulüp Başkanı Şenyiğit, kim ile görüşürlerse işaret edilen tek mercinin Tarım Bakanı Mehdi Eker olduğunu söyleyerek, bu işin çözümünün anahtarının sayın Eker olduğuna işaret etti.

Valilikte yapılan görüşme, İl Valisi Cahit Kıraç'ın  bakanlıktan gelecek olan işaretin beklendiğini söyledi.

Diyarbakırspor'un kurtuluş çözümü olarak yeni bir kulüp, ya da mevcut olan kulüplerden, Diyarbakırspor'u temsil edebilecek nitelikte halkın ve taraftarların ikna olacağı bir görüş etrafında birleşerek karar verileceği vurgulandı. Şenyiğit ayrıca bakan Eker'den görüşme için randevu talep ettiklerini ve Bakanlık tarafından kabul edildiğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT