1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın kapatılması için dilekçe verdiler
Diyarın kapatılması için dilekçe verdiler

Diyarın kapatılması için dilekçe verdiler

Kurulduğundan bu yana ilk kez düştüğü Bölgesel Amatör liglere kadar gerileyen Diyarbakırspor'da sorunlar bitmek bilmiyor.

A+A-

Son gelen bilgilere göre bazı kulüp çalışanlarınında içinde bulunduğu 13 kişi bugün mahkemeye başvurarak Diyarbakırspor Kulübünün kapatılması için başvuruda bulundular.

Son olarak mahkeme tarafından Kulübe kayyum olarak atanan Abdulkadir Duran ise aldığı görevi mahkemeye iade ettiğini fakat, yeni bir kayyum atanması veya mahkemenin alacağı karar doğrultusunda şu anda göreve devam ettiğini belirterek konu hakkında şunları söyledi: "Ben bu kentin insanı, bu takıma gönülden bağlı bir birey olarak, şimdiye kadar elimden geleni yaptım. Yeri geldi hakarete uğradım, tehdit edildim, bu kadar mücadelede kimseyi, Allahın bir kulunu yanımda göremedim. Bir tek sağolsun taraftarlar ve Dernekler Birliği, Ramazan Tugay, Orhan Tuma ve Fırat Güneş bana yardımcı oldular. Ben sonuçta mahkeme tarafından görevlendirilen bir memurum, yetkilerim çok kısıtlı ve belli. Benden parasal anlamda bir şeyler beklemek zaten abes. Benim amacım bu takımın ayağa kalkması, yaşatılması için ne yapılabilir, tecrübelerimle beraber bir şeyler yaptık, ya da yapmaya çalıştık. İşte Galatasaray Kulübü ile bizzat Başkanları Ünal Aysal bey ve diğer yetkili birimleri ile oturduk konuştuk. Sağolsunlar bu kentin ileri gelenlerinin, işadamlarının, zenginlerinin gösteremediği duyarlılığı göstererek bizlere destek olacaklarını söylediler. Temmuz'un 2. haftası Diyarbakır'a gelerek dostluk maçı yapacaklarını, hatta altyapı, pilot takım uygulamaları dahil bir çok maddi manevi destekler sunmalarını bekliyoruz.
Fakat ne hikmetse benim çalışmalarım bazı yerleri rahatsız etti, sanki birileri özellikle bu kulübün kapanması için uğraş veriyorlar. Düşünebiliyormusunuz, kulübün çalışanı kulübe tayin edilen bir başkanı dövmeye hatta tehdite varan, sözler sarfedebiliyor, ben böyle bir rezalet görmedim. Bu takım sadece benim sorumluluğunda değil, neden kimse yardımcı olmuyor anlamak gerçekten zor.

Büyükşehir Belediyesi kulüp binasının teslimi için bizlere fazlasıyla tolerans tanıdılar, yardımcı oldular. Hatta kulübün özel eşyaları, kupaları ve demirbaşları için özel yer vereceklerini muhafaza edilmelerini sağlayacaklar. Gelecek yıl, antrenman ve deplasman  için bizlere yarım bir otübüs tahsisi için söz veridler. Belki yeni bir yer içinde yardımcı olacaklar.

Yeni atanan Sayın Valimizle de görüşmek için randevu talebinde bulunacağız ve sorunlarımızı birde kendisine anlatacağız. Sayın Valimize güveniyoruz belki bizlere bir çözüm yolu sunacaktır. Ben vicdanenen çok rahatım elimden geleni yaptım, yapmayada devam ediyorum. Çok konuşma yerine iş yapmaya çalışıyoruz." dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum