1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın Darıca deplasmanını üstlendiler
Diyarın Darıca deplasmanını üstlendiler

Diyarın Darıca deplasmanını üstlendiler

Spor Toto 3.Lig kulüplerinden Diyarbakırspor'un hafta sonu oynayacağı Darıca Gençlerbirliği maçına çıkmayacağını öğrenen bir işadamı ve DİPFUD sorumluluk alarak deplasman giderlerini karşılama kararı aldı.

A+A-

Diyarbakırsporlu Proffesyonel Futbolcular Derneği (DİPFUD) adına bir açıklama yapan Ramazan Kahramaner, böyle bir durumda kulübü çaresiz bırakamayacaklarını belirterek sorumluluk aldıklarını belirtti.

Dernek Başkanı Kahramaner, Darıca deplasmanı için organizasyonu kendilerinin yapacaklarını, takımın 2 günlük otel ve çeşitli ihtiyaçlarınında, İzmit Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Mehmet Eryılmaz tarafından karşılaşnacağını açıkladı.

İzmit Diyarbakırlılar Dernek Başkanı Mehmet Eryılmaz yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor'un yaşadıklarını çok üzüldüklerini dile getirerek, bu sorunları el birliği ile çözülmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Diyarbakırspor dünyaya mal olmuş, kentimizin en önemli simgelerinden biridir. Yaşadıklarını biz gurbette yaşayan Diyarbakırlıları daha çok üzmektedir. Bu hafta sonu maça çıkamayacaklarını öğrendik, Dernek olarak bir şeyler yapmamız gerektiğine inandık. Diyarbakırspor'umuzu 2 gün boyunca İzmit'te ağırlayıp tüm masraflarını karşılayacağız. Bu takıma sahip çıkmak herkesin görevidir." dedi.

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL HABER