1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarın altın kızı altınla döndü
Diyarın altın kızı altınla döndü

Diyarın altın kızı altınla döndü

Adana'da yapılan iller arası karate turnuvasına katılan Diyarbakır'ın Altın Kızı lakaplı ilk bayan milli karateci Ayşe Meryem Yazar 2 yıl gibi uzun bir zamandan sonra döndüğü ilk turnuvada Altın madalya aldı.

A+A-

Son olarak 2010 yılında İsviçre 'nın Basel kentinde Sur Belediyesi spor kulübü adına dövüşen ve burada final yapan Ayşe  2011 yılında aynı turnuvada Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi spor kulübü adına 3.cü oldu.

Son olarak Trabzon Of open karate turnuvasında 2 gümüş madalya alan milli karateci o tarihte geçirdiği bir sakatlıktan sonra spora 2 yıl kadar ara vermek zorunda kaldı.2 ay önce antrenmanlara başlayan ve Pazar günü tatemiye çıkan Ayşe rakiplerini tek tek geçerek altın madalyanın sahibi oldu.

Hedefinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübüne ve Diyarbakır'a Dünya ve Avrupa Şampiyonasında madalya getirmek olduğunu vurgulayan Ayşe  bunu başarmak için bundan sonraki süreçte daha çok çalışarak bunu başarmak ve Diyarbakırlı kızların imkan verilmesi halinde neler yapabileceğini göstermek istiyorum''dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulüp antrenörümüz Ahmet Yazar yaptığı açıklamada  ''Ayşe gibi yetenekli ve Diyarbakır'da hep ilkleri başaran bir sporcunun yarışmalara tekrar geri dönmesi bizleri fazlasıyla ile memnun etmiştir.

Ayşe ablalarını örnek alarak milli takıma seçilen ve gittikleri tüm turnuvalarda derece yapan Amine Akçakmak ve Sevda Artık bunlardan sadece bir örnektir.Yazar önlerinde 5 önemli şampiyona olduğunu ve bunlardan en iyi dereceleri elde etmek için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.  Turnuvaya katılan diğer sporcularımızdan Nurpelda Sırançkan yarı finalde rakibine yenilince bronz madalya kazandı.Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübümüz 2 sporcu ile katıldığı turnuvadan 1 altın 1 bronz madalya alarak başarılarına bir yenisini daha kattılar.

Diyarbakır Büyükşehir  Belediyespor kulübü olarak şuan 4 sporcumuz Karate Milli Takımda bulunmaktadır.

Amine Akçakmak  Balkan Karate  Şampiyonası Milli takım

Sevda Artık Hazar Ülkeleri Karate Milli Takım

İremnur Yazar Palandöken Karate Milli Takım

İremsu Akşahin Palandöken Karate Milli Takım

Kulüp antrenörümüz Ahmet Yazar ''bu müsabakalar öncesi gideceğimiz tüm müsabakalarda final yapıp ardında milli takımda da final yaparak önce Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübünü  en iyi şekilde temsil etmektir.Futbolda ne kadar kulübümüz başarılıysa Karate branşında ve diğer branşlarda da bi o kadarda başarılıyız.

Hep bizlere destek çıkan ve her zaman yanımızda olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp  Başkanımız Av.Metin Kılavuz ve yönetim kuruluna teşekkürlerimizi sunarız''dedi.

HABERE YORUM KAT