1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'ın alt yapısı Aylak'a emanet
Diyar'ın alt yapısı Aylak'a emanet

Diyar'ın alt yapısı Aylak'a emanet

DİYARBAKIR- Yeni Diyarbakırspor'da Altyapı Teknik Sorumluluğu görevine Enver Aylak getirildi.

A+A-

Yeşil-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, kulübün bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu'nun organize ettiği deplasmanlı akademi liglerine katılmayacağını daha önce açıkladığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “Diyarbakır içinde genç kategorilerinde düzenlenen yerel liglere katılacağız. Gelecek yıllardaki altyapı takımlarımızın temellerini atmayı hedeflemekteyiz. Kent futbolunu yakından bilen ve altyapı konusunda deneyimli olan Enver Aylak, Altyapı Teknik Sorumluluğu görevine getirilmiştir. Mücadele edeceğimiz liglerde yarışmacı değil, yetiştirici sloganıyla hareket edeceğiz. Hocamıza görevinde başarılar diliyoruz” denildi.

"ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM"

Aylak, daha önce Diyarbakırspor, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, Silopi Serhatspor, Diyarbakır DSİSpor, Diyarbakır Barışspor, Kayapınar Belediyespor, Nusaybin Demirspor takımlarında antrenörlük yaptı. Aylak, yeşil-kırmızılı kulübün başarısı için planlı ve programlı bir şekilde çalışarak gelecek vaat eden futbolcular kazandırmaya çalışacağını söyledi.

En kısa sürede antrenörleri belirleyerek işe başlayacaklarını belirten Enver Aylak, "Bilgi ve birikimimizi en iyi şekilde kullanarak Yeni Diyarbakırspor'a hizmet edeceğimizden kimsenin endişesi olmasın” dedi.
Yeni Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş. Başkanı İhsan Yapıcı ve Futbol Şube Sorumlusu Cemal Doğrul, anlaşmanın ardında beraber poz verdikleri Aylak'a yeni görevinde başarılar diledi.


(HA-YRT-SK-S)

HABERE YORUM KAT