1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyardan tepki var
Diyardan tepki var

Diyardan tepki var

Spor Toto 3.Lig 2.Grup?ta Pazar günü oynanan Diyarbakırspor-Çine Madranspor maçından sonra teknik heyetin istifasını isteyen bir grubun yaptığı taşkınlıklar tepki çekti.

A+A-
Diyarbakırspor, basın açıklaması yaparak yaşananlara tepki gösterdi. Açıklamada,”Bölgemizin ve Türkiye'nin spordaki köklü çınarları arasında yer alan Diyarbakırspor'umuzun geçmiş yıllarda yaşadığı olumsuzlukları yakinen bilmekteyiz.
 
Her kesimden insanlarımızın tersine dönen değirmene su taşıyıp sonunu hazırladığı Diyarbakırspor'umuzu yeniden canlandırma ve şaha kaldırma projesi bir nebze de olsa yoluna girmişken, yeniden olumsuzlukların ve eski alışkanlıkların baş göstermesi düşündürücüdür.” denildi.
 
DERİN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ
 
Kötü sonuçlardan üzülen tek tarafın futbolcular olmadığı belirtilen açıklamada, ”Geçmişten ve yaşananlardan ders çıkarmamız gereken bir olgunlukla sağlıklı düşünüp bir daha eyvah dememeyi ilke edinen ve bu uğurda her şeyini ortaya koymaya çalışan Diyarbakırspor A.Ş Yönetim Kurulu olarak, geçen Pazar günü sahamızda oynadığımız Çine Madranspor maçındaki olumsuzluklardan dolayı çok üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Kötü saha sonuçlarında canı yanan ve üzülen sadece taraftar değildir. Futbolcu, teknik heyet ve yöneticiler olarak hepimiz derin üzüntü duyuyoruz.” ifadelerine yer verildi.  
 
GERÇEK TARAFTARLAR İLE PROVAKATÖRLERİ AYIRIYORUZ
 
Gerçek taraftar ile Provokatörleri iyi ayırmak gerektiği vurgulanan açıklamada, bu gibi olaylara asla müsaade edilmeyeceği belirtildi. Açıklamada,”Türkiye liglerinde beraberliğe sevinen onlarca takım varken, bizler alınan beraberliğe son derece üzülüp sinirleniyoruz, hemen birbirimizi infaz etmeye çalışıyoruz. Bunun nedeni de şampiyonluklara susamış müthiş bir kitle ve sezon başında başarıya odaklanmış büyük beklentiler ve söylemlerdir.
 
Çine Madranspor maçında 90 dakika boyunca takımı destekleyen muhteşem taraftarlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Maçın sonlarına doğru ve maçın ardında bazı kesimlerin sergilediği tavrı ise benimsemek mümkün değil. Eski alışkanlıklardan vazgeçmeyen bazı unsurlar yine Diyarbakırspor'a zarar vermek için devreye girdi. Küfürsüz ve şiddetsiz bir sezon temennisiyle başladığımız ligin henüz başında yaşanan bu olaylara Diyarbakırspor'un gerçek taraftarıyla el ele vererek müsaade etmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz.” denildi.
 
TAKIMIN AYAĞA KALMASI BAZI KESİMLERİ RAHATSIZ EDİYOR
 
Diyarbakırspor'un kimseden maddi destek almadan ayağa kalkmasının bazı kesimleri rahatsız ettiği ifade edilen açıklamada, Kentteki hiçbir kesim ve kişiden katkı almadan Diyarbakırspor markasını yeniden ayağa kaldıran, kulüp binasıyla, otobüsüyle ve geleceğe dair büyük projeleriyle kentte umut yaratan yönetim kurulumuz, futbolcularına,teknik heyetine ve bu kentin malı olan kulübün otobüsüne saldıran zihniyeti değerli Diyarbakır halkının takdirine bırakmaktadır.
 
Kendi kulüp otobüsünün camlarını kıran, ağza alınmayacak küfürler ve hakaretler savuran anlayışın bu kente kazandıracağı bir şey yok. Bu zihniyet kentimizi temsil edemez ve taraftarlık bazında Diyarbakırspor'un vizyonu olamaz. Bunları asla Diyarbakırspor taraftarı olarak görmüyoruz ve kabul etmiyoruz. Esas taraftar tribünde 90 dakika susmayarak destek verenlerdir. Onlar her zaman teşekkürü hak ediyor.” İfadeleri kullanıldı.
 
YANLIŞLAR VARSA DÜZELTECEĞİZ
 
Yanlışlardan ders çıkarılarak eksiklerin giderilmeye çalışılacağı ifade edilen açıklamada, teknik heyet ve futbolculara olan güven de dile getirildi. Açıklamada,”
 
Varsa yanışlarımız düzeltmeye çalışacağız. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız. Spor camiası ve taraftarlarımızla ortaklaşa hareket ederek Diyarbakırspor'u hak ettiği yere getirme çabalarını sürdüreceğiz. Birbirimizi kırmayacağız, zarar vermeyeceğiz. Bunları yaparken, Diyarbakırspor'u eski imajına götürecek,sahaları arenaya çevirecek hiçbir oluşuma da izin vermeyeceğimizi altını çizerek belirtmek isteriz.
 
BU OLAYLAR KENTE ZARAR VERİR
 
2 haftada 2 beraberlik alan takımımızın teknik heyetinin değiştirilmesi,sporcularımızın cezalandırılması, sahamızın kapatılmasına sebebiyet verecek taşkınlıkların yapılması, kulüp mallarına zarar verilmesi Diyarbakırspor'un geleceğine hiçbir katkı sunmayacaktır. Teknik heyetimiz ve sporcularımıza olan güvenimiz tamdır. Her kötü sonuçtan sonra teknik heyet değiştirmek ve sporcuları cezalandırmak çözüm değildir. Bu ekiple beraber sezon sonunda bu kadim kente şampiyonluk yaşatacağımıza yürekten inanıyoruz.
 
AZİM VE İNANÇLA DESTEK
 
Taraftarlarımızdan ve spor kamuoyundan isteğimiz ve talebimiz biraz sabırlı ve metanetli olmalarıdır. Mutlaka sorunlar giderilecek ve gereken neyse yapılacaktır. Bir çok acıya ve olumsuzluğa göğüs germiş,gerektiğinde sesini yükseltmiş ama sağduyuyu elinden bırakmamış Diyarbakır halkına Diyarbakırspor'un yeniden canlandırılmasına sunmuş oldukları katkılardan dolayı tekrar teşekkür ederek, bundan sonra da azim ve inançla desteklerini sürdürmelerini beklediğimizi ifade ediyoruz.” İfadeleri yer aldı.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT