1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'dan Güven ve Sayar'a ziyaret
Diyar'dan Güven ve Sayar'a ziyaret

Diyar'dan Güven ve Sayar'a ziyaret

Diyarbakırspor Kulübü Kayyum adayı olan Ramazan Tugay ve arkadaşları destek ziyaretlerine devam ediyor.

A+A-

Aynı zamanda Diyarbakırspor Taraftar Derneklerinin biraraya gelerek kurdukları Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı olan Tugay Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Ahmet Sayar'ı makamlarında ziyaret etti.

İlk ziyareti Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'e gerçekleştiren Dernekler Birliği Yönetimi Ramazan Tugay, Orhan Tuma ve Fırat Güneş, Güven tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandılar. Diyarbakırspor'un son durumu ve sorunları ile ilgili bilgiler sunan Tugay,  Güven'den destek isteyerek, "Emniyet'te bizim yanımızda olsun. Taraftarlar olarak tertemiz bir sayfa açtıklarını" ifade etti.

GÜVEN:" DİYAR'A ÜZÜLÜYORUM"

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, Diyarbakırspor'un yaşadığı sorunlara üzüntüsünü dile getirerek, temennisinin bir an önce toparlanarak süper ligde görmek istediklerini ifade etti. Güven bu noktada Diyarbakırlı işadamlarına ve spor çevrelerine çok iş düştüğünü belirterek, Diyarbakırspor'a sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Dernekler Birliği Yönetimi, Recep Güven'e Diyarbakırspor amblemli bir plaket sunularak, teşekkür ve destek dileklerinde bulıundular.  Tugay burada yaptığı konuşmada, Diyarbakırspor'un çok büyük bir mazisi olduğunu, kapatmanın en kolay yol olduğunu, çözüm için kent bileşenlerini tek tek ziyaret kararı aldıklarını belirterek." Bu amaçla Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Sayın Recep Güven'i makamında ziyaret ettik. Bizleri çok sıcak bir şekilde karşılayarak,  elinden geleni yapma sözü veren sayın Müdürümüze ve şahsında tüm Emniyet birimlerimize  Diyarbakırspor Taraftarları olarak şükranlarımızı sunuyorum" dedi.Günün anısına fotograf çekimi yapıldı.

2013-06-12_130056.jpg

SAYAR: DİYARBAKIRSPOR KENTİN SEMBOLÜDÜR

Günün ikinci ziyaretini Diyarbakır Ticaret Odası Başkanlığı'na yeni seçilen Ahmet Sayar'ı ziyaret eden Tugay ve arkadaşları burada da çok sıcak bir şekilde karşılandılar. Yapılan görüşmede DTSO Başkanı Ahmet Sayar, çok önemli bir görev aldıklarını belirttiği taraftarlara ellerinden ne geliyorsa yapma sözü verdi. Sayar :"Diyarbakırspor bu kentin en önemli sembollerinden biridir. Bu kentte kime sorarsanız sorun, hepsi Diyarbakırsporludur. Tabiki bizlerde bu kentin bireyleri olarak kulübümüzün yaşadığı sıkıntılar için üzülüyoruz. DTSO sonuçta direk gelir elde eden bir kurum değil, fakar şahıs olarak elimizden ne geliyorsa yapma sözü veriyorum. İnşallah Diyarbakırspor bir an önce eski günlerine döner, bizlerde seviniriz. Sizlere de yeni görevlerinizde başarılar diliyorum" dedi.

DİYARBAKIRSPOR'U YAŞATMAK BU KENTİN GÖREVİDİR

Diyarbakırspor kayyum adayı olan Ramazan Tugay, "DTSO Başkanlığına yeni seçilen Sayın Ahmet Sayar, kentimizde çok sevilen sayılan ayrıca çok saygı duyulan bir isimdir.  Seçildiği bu görevi layıkıyla yerine getireceği inancındayız.  Kendisine ve yeni yönetimlerine hem hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik, hemde Diyarbakırspor'umuzun son durumu ve kulübümüzün sıkıntıları hakkında bilgiler sunduk. Umut ediyoruz, kulübümüzü el birliği ile düştüğü bu durumdan kurtaracağız. Diyarbakırspor, Sayın Başkan Sayar'ın da dediği gibi bu kentte bir sembol haline gelmiştir. Bu sembolü yaşatmakda bizlerin, taraftarın, halkın, simitçinin, esnafın, fabrika sahibinin, işadamının, valinin, Belediyenin, tüm kamu kurumlarının velhasıl bu kentte yaşayan, büyük, küçük  nefes alan herkesin görevidir. Bu nedenle herkesi bu takıma sahip çıkmaya davet ediyoruz."  dedi.

DİYARİNSESİ.ORG / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum